خبر خوب؛ ظرفیت تولید واکسن سینوواک به ۲ میلیارد در سال می‌رسد

خبر خوب؛ ظرفیت تولید واکسن سینوواک به ۲ میلیارد در سال می‌رسد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۷:۵۸

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، انتظار می‌رود شرکت چینی سینوواک ظرفیت تولید سالانه  واکسن کروناوک خود را به ۲ میلیارد دز افزایش دهد؛ خط سوم  تولید این واکسن روز پنجشنبه تکمیل شد و کار خود را آغاز کرد.

شرکت زیست‌فناوری سینوواک (Sinovac) واکسن کرونا ابداعی خود را ابتدای تیر ماه سال جاری بعد از آخرین مرحله از آزمایش های انسانی و پیش از عرضه محک زد.

براساس داده‌های موجود، واکسن توسعه داده شده توسط شرکت سینوواک پس از اینکه در ۱۴ روز دو بار به بدن افراد تزریق شد، سبب ایجاد آنتی بادی یا پادتن در بیش از ۹۰ درصد افراد شده و همین موضوع منجر به تقاضای تعداد زیادی از کشورها برای دریافت واکسن چینی شده است.

تاکنون، بیش از ۲۰۰ میلیون دز از واکسن کروناوک، تولید شده و از آن علاوه بر چین در ۲۶ کشور مختلف استفاده شده است. طبق گفته این شرکت، تاکنون واکسن سینوواک از بیش از ۳۰ کشور جهان تاییدیه استفاده اضطراری یا مجوز بازاریابی مشروط را دریافت کرده است.

انتهای پیام/

https://news.cgtn.com/news/2021-04-03/Sinovac-vaccine-to-expand-annual-production-capacity-to-2-billion-Z9LX6KROiA/index.h


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

خبر خوب؛ آژانس دارویی اروپا عارضه واکسن جانسون اند جانسون را تأیید کرد

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس ...