خبر خوب؛ سرمایه گذاری  مردم دلیجان  در حوزه صنعت

خبر خوب؛ سرمایه گذاری مردم دلیجان در حوزه صنعت

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۲:۰۳

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایسنا سعید فرخی در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان دلیجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مقام معظم رهبری سال جاری را به عنوان سال جهش تولید نامگذاری کرده اند و این به معنای یک تغییر خاص در نوع تفکر و یک حرکت بلندتر و سریع تر در رسیدن به اهداف اقتصادی کشور است و امیدوارم در سال جاری نیز به مانند سال گذشته شاهد تحقق شعار سال باشیم.

وی افزود: خوشبختانه در سال گذشته بر مبنای شاخص های بدست آمده در حوزه های مختلف اقتصادی، شاهد رونق تولید در کشور بودیم که اتفاق بسیار خوبی بود و سعی داریم در سال جاری با ایجاد تغییرات جدی در نوع مدیریت، نوع بازاریابی، تغییر جدی در شیوه های انجام کار و ایجاد بازارهای جدید برای محصولات، گام بلندی در زمینه بهبود کمی و کیفی محصولات و در نهایت تحقق شعار جهش تولید برداریم.

وی با اشاره به بازدید از دو واحد صنعتی شهرستان دلیجان، خاطرنشان کرد: یکی از این واحدهای تولیدی در منطقه صنعتی راونج قرار دارد که علیرغم وجود برخی از مشکلات، در سال گذشته توانسته است با اتکا به ظرفیت بالای خود در تولید فولاد، به رکورد خوبی در تولید انواع پروفیل و میله فولادی دست پیدا کند که امیدواریم با همکاری فرمانداری شهرستان و سایر مسئولین مربوطه مشکلات این واحدی تولیدی نیز به زودی رفع شود.

فرخی تصریح کرد: متاسفانه یکی از واحدهای صنعتی شهرستان دلیجان مدتی است که بنا به دلایل مختلفی از چرخه تولید به دور بوده است و یکی از اولویت های اصلی این شهرستان هم مثل سایر شهرستان ها، بازگشت دوباره سرمایه های این شهرستان به چرخه تولید و از سرگیری مجدد فعالیت های اقتصادی آنهاست.

فرخی با تاکید بر اینکه شهرستان دلیجان از نظر اقتصادی یکی از شهرستان های مهم استان مرکزی به حساب می آید، اظهار کرد: نوع و میزان سرمایه گذاری انجام شده در این شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است و نکته مهمی که قابل توجه است این است که اکثر این سرمایه گذاری ها در حوزه صنعتی، توسط خود مردم این شهرستان و بدون بهره مندی از مزیت نسبی خاصی در گذشته انجام شده است و همین امر نیز باعث شده است تا این شهرستان یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری را در بین شهرستان های استان و حتی کشور داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: برای تحقق این امر باید از سمت فرمانداری شهرستان و سایر دستگاه های اجرایی استان پیگیری های لازم انجام شود و سرمایه گذار نیز در راستای این مهم حرکتی جدی انجام دهد. امیدواریم این واحد تولیدی هرچه سریع تر به چرخه تولید کشور و استان برگردد و علاوه بر انجام فعالیت گذشته خود، فعالیت اقتصادی جدیدی را نیز شروع کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی با بیان اینکه دولت در راستای حمایت از مشاغل متضرر از بیماری کرونا، بسته های حمایتی متنوعی از قبیل توزیع ۷۵ هزار میلیارد تومان برای اصناف آسیب دیده را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: دستورالعمل این بسته های حمایتی در حال ابلاغ شدن است به محض وصول سعی می کنیم با شناسایی دقیق همه حوزه های اقتصادی که از تبعات این ویروس آسیب دیده اند، این بسته ها به صورت کاملا عادلانه و به شیوه ای که بیشترین تاثیر مثبت را در روند اقتصادی استان داشته باشد، توزیع شوند.

وی با بیان اینکه این بسته ها شامل بخش تأمین اجتماعی و امور مالیاتی مشاغل نیز می شود، افزود: امورات مربوط به حوزه تأمین اجتماعی و امور مالیاتی به صورت کلی در حال اجراست، البته اعتقاد داریم این بسته ها خیلی کافی نیستند و باید مقداری در حوزه تدوین قوانین، مقررات و دستورالعمل ها اتفاقات دیگری بیفتد تا کارایی و اثر بخشی این بسته ها افزایش پیدا کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده − نه =