خبر خوب؛ در ماه رمضان کمبود مواد غذایی نخواهیم داشت

خبر خوب؛ در ماه رمضان کمبود مواد غذایی نخواهیم داشت

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۱۳:۵۹

رئیس سازمان صمت استان البرز با تاکید بر افزایش تیم‌های نظارت و بازرسی این سازمان در ایام ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: به منظور نظارت برعملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی و برخورد با تخلفات احتمالی، گشت‌های مشترک با اتاق‌های اصناف، دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد و تعزیرات انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایسنا وی بیان کرد: در جریان این بازرسی‌ها،‌ نظارت برحسن اجرای تامین و توزیع به موقع کالاهای مورد نیاز اعم از سهمیه‌های اختصاص یافته استانی در قالب اقلام تنظیم بازاری و دیگر کالاهای پرمصرف و کسب اطمینان از صحت جذب و عرضه سهمیه‌های اختصاص یافته در شبکه تعریف شده با قیمت مصوب و برخورد موثر با تخلفات احتمالی، مورد توجه است.

ربیعی در ادامه بیان کرد: طرح نظارت بر بازار ماه مبارک رمضان تا پایان ماه رمضان و با نظارت بر نحوه توزیع، کیفیت و قیمت کالاهای پر مصرف ادامه دارد و رعایت نرخ‌های مصوب، سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها، رعایت دقیق بهداشت و صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا از مواردی است که همه اصناف ملزم به رعایت آن هستند.

وی از مردم استان البرز خواست درصورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ گزارش نمایند.

رامین ربیعی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: براساس جلسات ستاد کشوری تنظیم بازار برای پاسخگویی به افزایش تقاضای ماه مبارک رمضان، حدود ۲۰۰ هزار تن کالا از محل ذخایر و واردات کالاهای اساسی و ضروری با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین شده که به تمامی استان‌ها از جمله استان البرز تخصیص یافته است.

وی افزود: در راستای تنظیم بازار استان در ماه مبارک رمضان، برنج وارداتی، شکر، روغن، گوشت مرغ منجمد، گوشت قرمز منجمد، خرما و… با نرخ مصوب توزیع شده که این روند کماکان ادامه دارد.

ربیعی تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و برای حفظ سلامتی شهروندان، برگزاری نمایشگاه‌های ویژه در استان امکان پذیر نبود اما با عنایت به ذخیره سازی مناسب هیچ گونه نگرانی از بابت تامین اقلام اساسی وجود ندارد.

بنا به گفته این مسئول در راستای  صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان با به کارگیری رویکرد پیشگیرانه، پیش بینی‌های لازم برای تشدید اقدامات نظارتی و بازرسی مشتمل بر مراقبت و پایش مستمر بازار استان در دستور کار قرار گرفته است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × 2 =