خبر خوب؛ دریافت ۶۰ میلیون دُز واکسن «اسپوتنیک وی»‌ تا پایان پاییز

خبر خوب؛ دریافت ۶۰ میلیون دُز واکسن «اسپوتنیک وی»‌ تا پایان پاییز

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۱۱

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جامعه خبرگزاری آنا،  کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: به موازات تأمین و تولید واکسن در کشور، از محل تولیدات کشور روسیه هم تا سقف ۶۰ میلیون دُز در ماه‌های آتی تا پایان پاییز واکسن اسپوتنیک وی دریافت می‌کنیم.

جهانپور گفت: باید توجه کرد که وضعیت تولید واکسن با محدودیت‌ها و به‌نوعی تأخیر در تحویل در دنیا تقریباً در همه برندها مواجه است. آنچه برای کشور در نظر گرفته شده بود تا امروز بیش از دو برابر واکسن مورد نیاز کشور یعنی بیش از ۲۴۰ میلیون دُز بود که عقد قرارداد و ثبت سفارش شده تا چه از تولید داخل، چه تولید مشترک، چه خرید از سبد کووکس و چه خرید مستقیم تأمین شود.

وی افزود: بنابراین بیش از دو برابر نیاز کشور پیش‌بینی شده تا حتی با تحقق ۵۰ درصدی برنامه ما بتوانیم حداقل ۱۲۰ میلیون دُز مورد نیاز را تا پایان سال ۱۴۰۰ داشته باشیم.

جهانپور ادامه داد: با پیگیری‌هایی که در همه ماه‌های گذشته انجام شده بود و با توجه به اینکه یک خرید ابتدایی از واکسن اسپوتنیک داشتیم و بعد از استفاده آن و استقبال عمومی از آن و نتایج و یافته‌های استفاده از آن، موجب شد که پیگیری‌های همکارانمان در دستگاه دیپلماسی با حمایت وزارت بهداشت نهایتاً با توافق طرفین ایرانی و روسی، منجر به توافقی برای تأمین ۶۰ میلیون دُز اسپوتنیک ظرف ماه‌های آتی شود که قرارداد آن هم نهایی شده و جدای از چیزی است که به عنوان تولید مشترک در کشور با موسسه گامالیای روسیه انجام می‌شود و جدای از تلاش‌هایی است که برای تولید داخلی واکسن در کشور انجام می‌شود.

او که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: بنابراین به موازات تأمین و تولید واکسن در کشور، از محل تولیدات کشور روسیه و موسسه گامالیا روسیه هم تا سقف ۶۰ میلیون دُز در ماه‌های آتی تا پایان پاییز با توافق صورت گرفته، واکسن اسپوتنیک دریافت کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

ده − شش =

x

این مطالب را نیز ببینید!

۴ ابزار لازم که برای ساختن پیام رسان داخلی نداریم/ نبود شبکه ملی اطلاعات کجا خودش را نشان می دهد؟

گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس؛ چند سال پیش زمانی که بحث شبکه‌های پیام‌رسان خارجی در ...