خبر خوب؛ جهش تولید در کارخانه تراکتورسازی ایران

خبر خوب؛ جهش تولید در کارخانه تراکتورسازی ایران

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۱۵:۵۱

ابوالفتح ابراهیمی، مدیرعامل شرکت تراکتورسازی ایران نیز در این جلسه از رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برای مبارزه با کرونا در این واحد صنعتی همچون شیفت بندی کارکنان، افزایش سرویس‌های ایاب و ذهاب برای رعایت فاصله مناسب در بین کارکنان، ضدعفونی کارکنان در بدو ورود و خروج از شرکت، فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی برای آگاهی هرچه بیشتر کارکنان و خانواده آن‌ها از بیماری کرونا خبر داد و گفت: میزان تولید این شرکت در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، ۲۰ درصد افزایش یافته است.
 
به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایسنا، وی به برنامه ریزی کارخانه تراکتورسازی برای افزایش ۴۰ درصدی تولید در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: شرایط تحریمی ما را دلسرد نکرده و قدرتمندتر از گذشته به فعالیت خود ادامه خواهیم داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از شرکت تراکتورسازی به عنوان مصداق بارز”جهش تولید” نام برد و گفت: این شرکت، الگوی مناسبی برای تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی در شرایط کنونی است.

علی جهانگیری در بازدید از شرکت تراکتورسازی ایران با بیان این‌که این مجموعه نه تنها آبروی استان بلکه آبروی صنعت کشور است، گفت: رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برای مبارزه با بیماری کرونا، یکی از اقدامات بسیار مهمی است که در این شرایط خاص، مورد توجه مدیریت و کارکنان زحمتکش تراکتورسازی قرار گرفته است.
 
وی از این کارخانه به عنوان یکی از لوکوموتیوهای پیشران اقتصاد کشور نام برد و ادامه داد: تولید بیش از ۹۰ درصد قطعات مورد نیاز تراکتورهای تولیدی در این مجموعه، حاکی از همت بلند برای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید و قطع کامل وابستگی به قطعات وارداتی است.
 
وی به همکاری شرکت تراکتورسازی ایران با بیش از ۶۰۰ قطعه ساز مطرح استانی و کشوری نیز اشاره کرد و افزود: در حدود ۵۰ درصد از قطعات مورد نیاز این شرکت نیز توسط قطعه سازان استان تامین می‌شود که نقش بسیار مهمی در شکوفایی اقتصادی استان دارد.
 
جهانگیری با قدردانی از برنامه ریزی کوتاه مدت و بلندمدت این شرکت برای افزایش و بهبود کیفیت تولید تراکتور نیز اظهار کرد: این موضوع یکی دیگر از نمودهای عینی جهش تولید در استان است.
 
وی با بیان این‌که مسیر دانش بنیان شدن و حرکت به سمت فناوری‌های نو در شرکت تراکتورسازی، مشهود است، افزود: این مجموعه در صرفه جویی ارزی نیز نقش بسیار مهمی ایفا کرده به طوری که در چند سال اخیر توانسته بیش از ۴۰۰ میلیون یورو در بخش ارزی و ۱۰ هزار میلیارد ریال در بخش ریالی، صرفه جویی کند.
 
وی از برنامه ریزی این شرکت برای مقابله با تحریم و شکوفایی هرچه بیشتر در شرایط کنونی نیز قدردانی کرد و گفت: تراکتورسازی، الگویی موفق برای سایر واحدهای تولیدی و صنعتی است که امیدواریم روز به روز نقش موثرتری در اقتصاد استان و کشور داشته باشد.
 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − سه =