خبر خوب؛ جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از زبان وزیر کار

خبر خوب؛ جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از زبان وزیر کار

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۲۲

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز هیات وزیران مصوب شد حداقل پرداختی بازنشستگان با ۳۹ درصد افزایش از رقم یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یابد.

وی افزود: این افزایش برای سایر سطوح ۲۶ درصد رشد به اضافه عدد ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان است و به این ترتیب بازنشستگان در فروردین ماه ۱۴۰۰ از افزایش دستمزد ۳۹ درصد مطابق حداقل مزد کارگران برخوردار می شوند.

وزیر تعاون تاکید کرد: افزایش ۳۹ درصدی حقوق بازنشستگان منهای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی است که مرحله دوم آن در روزهای پایانی سال گذشته برای سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان واریز شد.

وی توضیح داد: مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به تصویب هیات امنای سازمان تامین اجتماعی رسید و برای اجرا به این سازمان ابلاغ شد و امیدواریم این دو در کنار هم گشایشی را در زندگی بازنشستگان فراهم کند.

شریعتمداری گفت: رشد مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی همانند بازنشستگان کشوری و لشکری است و طبق محاسبات از اسفندماه تا پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۰ معادل ۱۳۳ درصد رشد داشته است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک + ده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

دلار همچنان نزولی | جدیدترین قیمت ارزها در ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از همشهری آنلاین، امروز هر دلار در صرافی‌های ...