خبر خوب؛ اهدای بیش از ۲۳۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی ایلام

خبر خوب؛ اهدای بیش از ۲۳۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی ایلام

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۸:۴۰
به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، عمران خودآموز گفت: یکی از سیاست‌های کلان و هدفمند اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، تلاش در مسیر توسعه و تقویت منابع خوانداری به ادارات و نهادهای دولتی و سایر موسسات مردم نهاد است که به طور مداوم و مستمر در حال اجراست و تاکنون ده‌ها هزار جلد کتاب با نظارت این اداره کل از سوی «کتابسرا» اهداء و توزیع شده است.

وی تصریح کرد: به منظور تامین منابع مطالعاتی و خوانداری مناسب و تقویت قفسه‌های کتابخانه‌های عمومی، تعداد ۲۳۵۰ جلد کتاب در موضوعات مختلف برای مخاطبان و جوامع هدف به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اهدا شده  تا در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: در انتخاب کتاب‌ها تلاش شده آثار مولفان و ناشران بومی نیز وجود داشته باشد تا مخاطبان با آثار و اندیشه‌های مولفان هم استانی بهتر و ملموس‌تر آشنا شوند، زیرا ناشران و مولفان از سرمایه‌های ارزشمند ادبی و فرهنگی استان به شمار می‌روند.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی استان تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۵ هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف از سوی کتابسرای این اداره کل توزیع و اهدا شده و این عدد تا پایان سال افزایش خواهد یافت و تلاش شده توزیعی عادلانه و هدف‌مند و با برنامه انجام شود.

خودآموز تصریح کرد: نهضت توسعه و ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان، خوشبختانه بر مسیر مناسبی ریل گذاری شده و ناشران،مولفان و موسسات فرهنگی هنری و سازمان‌های مردم نهاد و تلاشگران این عرصه، اقدامات موثری را انجام می‌دهند که نویدبخش فردایی روشن و پرامید در این عرصه خواهد بود.

x

این مطالب را نیز ببینید!

خبر خوب؛ نصب المان عطار نیشابوری در مشهد

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) احسان اصولی، رئیس کمیسیون ...