خبر خوب؛ افزایش تولید گل گاوزبان در گیلان

خبر خوب؛ افزایش تولید گل گاوزبان در گیلان

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۳:۱۲

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، میزان سطح زیر کشت گل گاوزبان در گیلان را ۸۸۰ هکتار عنوان کرد و گفت: به دلیل بازار خوب این محصول و همچنین اختصاص یارانه نهال به گل گاوزبان‌کاران، افراد بیشتری در استان برای تولید این محصول ترغیب شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایسنا وی افزود: علاوه بر افزایش تولید این محصول در شهرستان رودسر با گل‌گاوزبان در گیلان در مناطق کوهستانی شهرستان‌های رودسر، املش، شهرستان‌های دیگر استان نظیر آستارا، سیاهکل، تالش، رودبار و رضوانشهر نیز تولید گل گاوزبان افزایش یافته است.

پارسافر با اشاره به اینکه گل گاوزبان گیلان از بازارپسندی بسیار مطلوبی در بین استانهای دیگر کشور نیز برخوردار است، تصریح کرد: گل گاوزبان گیلان در کشورها نیز مشتری دارد و سال گذشته یک شرکت در رودسر مقداری از گل گاوزبان تولید شده در این شهرستان را به کشور ویتنام صادر کرد.

منوچهر پارسافر در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه گل گاوزبان دارای خواص درمانی فراوان است، گفت: پیش‌بینی می‌شود که امسال تولید این گیاه در استان ما بیش از ۳۹۰۰ تن باشد.

وی با اشاره به اینکه رودسر با ۴۸۰ هکتار سطح زیر کشت و تولید ۲۴۰۰ تن گل گاو زبان قطب اول تولید این استان در گیلان است، افزود: برداشت این گیاه دارویی در منطقه کوهستانی اشکورات رودسر آغاز شده است.

پارسافر ارزش ریالی گل‌گاوزبان تولید شده در گیلان را بیش از ۷۹۲ میلیارد ریال پیش بینی کرد و ادامه داد: گیلان هم اکنون بالغ بر ۶۱۰۰ نفر بهره‌بردار گل گاوزبان دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هجده − سیزده =