خبر خوب؛ ارسال کتاب با طرح  «عبور از کرونا با کتاب»

خبر خوب؛ ارسال کتاب با طرح «عبور از کرونا با کتاب»

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۸:۲۷

در روزهای کرونایی هم میتوانید کتاب سفارش دهید بر اساس این طرح، برای ارسال هر بسته پستی کتاب در سامانه پست کتاب تا دو کیلوگرم صرفا مبلغ ۳۰هزار ریال دریافت خواهد شد و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت می شود. 

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایرنا مدیرعامل موسسه خانه کتاب گفت : پیش از برگزاری طرح «عبور از کرونا با کتاب» به‌طور متوسط ماهیانه ۸ تا ۱۰ هزار ارسال مرسوله در سامانه به ثبت می‌رسید درحالی‌که در طول اجرای طرح این میزان دو برابر شده است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت این طرح و کاربرد آن در چرخه نشر افزود: یکی از راهکارهای حمایتی که می‌توان یارانه کتاب را در طول سال به آن اختصاص داد، همین روش پست کتاب است.

بر اساس این طرح، برای ارسال هر بسته پستی کتاب در سامانه پست کتاب تا دو کیلوگرم صرفا مبلغ ۳۰هزار ریال دریافت خواهد شد و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت می شود. 
 این موسسه با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور غنی ساختن ایام در خانه ماندن ناخواستۀ هموطنان در اثر تهدید ویروس کرونا، بر آن شد بخشی از یارانۀ کتاب را به حمایت از «سامانۀ پست کتاب» اختصاص دهد تا از این طریق هزینۀ ارسال کتاب از طریق پست تا پایان فروردین ۱۳۹۹ با حدود ۵۰ درصد تخفیف محاسبه شود. 
گفتنی است سامانۀ پست کتاب، از حدود یک سال پیش، برپایۀ تفاهم نامۀ میان معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شرکت پست، توسط خانۀ کتاب راه اندازی شد و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ ناشر و فروشگاه کتاب در آن عضویت دارند. این سامانه صرفاً به ارسال کتاب اختصاص دارد.

شیوه‌نامه و مراحل استفاده از تخفیف خدمات پستی در طرح ‌«عبور از کرونا با کتاب»:

 ۱ـ ثبت‌نام و عضویت در «سامانه پست کتاب» به نشانی posteketab.com یا در سایت خانه کتاب به نشانی ketab.ir

۲- تکمیل اطلاعات متقاضی و ارسال الکترونیکی مدارک و ثبت درخواست پنل پستی

۳- کنترل مدارک و تأیید ثبت‌نام اولیه توسط خانه‌کتاب(ظرف ۲۴ساعت کاری بعد از ثبت‌نام و تایید مدارک)

۴- تأیید مدارک و فعال‌سازی موقت پنل پستی به مدت دو هفته

۵- دانلود قرارداد، مهر و امضای دو نسخه از آن و ارسال به خانه کتاب (بخش اطلاع رسانی). گفتنی است در صورتی که ظرف دو هفته قرارداد به خانه کتاب ارسال نشود پنل غیرفعال خواهد شد

۶- تأیید قرارداد و فعال‌سازی نهایی بعد از دریافت قرارداد: در این سامانه یک پیشخوان مجازی پستی ۲۴ ساعته در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که می‌توانند تمامی مرسولات پستی خود را با تخفیف ویژه در شبکۀ پستی ارسال کنند

۷- نشانی خانه کتاب برای ارسال یا تحویل قرارداد:  تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین و خیابان برادران مظفر جنوبی، پلاک ۱۰۸۰ ، واحد اطلاع‌رسانی – تلفن پشتیبانی و راهنمایی:۶۶۴۱۴۹۵۰

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پانزده − 6 =