خبر خوب؛ ارائه ۱۲ طرح پژوهشی درباره کرونا دانشگاه علامه

خبر خوب؛ ارائه ۱۲ طرح پژوهشی درباره کرونا دانشگاه علامه

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۲:۵۷

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: این دانشگاه با رسالت خطیر خود در زمینه مسئولیت اجتماعی در حوزه اقدامات سیاستی و مشورتی به دولت و دستگاه های اجرایی با تشکیل کارگروه های تخصصی با عنوان «بررسی جوانب مختلف شیوع ویروس کرونا» بسته پژوهشی را در دستور فعالیت های علمی و پژوهشی خود قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایرنا وی با بیان تشکیل کمیته های تخصصی با مشارکت اعضای هیات علمی این دانشگاه برای ارائه توصیه ‌های سیاستی به دولت گفت: ارائه توصیه هایی در خوشه های مشورتی پولی بانکی، ارتباطات و رسانه و همچنین توصیه سیاستی، توسط پژوهشکدۀ اقتصاد از جمله این موارد است.

دهقانی اضافه کرد: اختصاص یک شماره از فصلنامه‌های علمی-پژوهشی به مقالات مرتبط با پژوهش‌های کرونا در سال ۹۹ از دیگر اقدامات و مصوبات مربوط به این ایام بود که بر اساس آن ۳ فصلنامه «دولت پژوهی» ،«علم زبان» و « پژوهشنامۀ اقتصادی ایران» به صورت اختصاصی به مقالات مرتبط با موضوع کرونا خواهند پرداخت.

وی تصریح کرد: با توجه به اوقات فراغت دانشجویان و اعضای هیات علمی زمینه های لازم برای امکان دﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﻪ ﭘﺎﯾﮕﺎه ﻫﺎی اﻃﻼﻋﺎﺗﯽ ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ ﺗﻮﺳﻂ ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻣﺮﮐﺰی و ﻣﺮﮐﺰ اﺳﻨﺎد داﻧﺸﮕﺎه فراهم شده است. بر این اساس، اﻣﮑﺎن دﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﻪ  بیش از ۸۰ عنوان پایگاه اطلاعاتی پیوسته، متن کامل بیش از ۵۴ هزار عنوان نشریه تمام متن و یک میلیون و پانصد هزار عنوان کتاب الکترونیکی فراهم شد. همچنین اهدای اعتبار رایگان برای خرید کتاب الکترونیکی اعضای دانشگاه و نیز ارائه خدمات کتابخانه ای به صورت مجازی از طریق میز مرجع الکترونیکی کتابخانه مرکزی دانشگاه فراهم شد.

معاون پژوهشی دانشگاه در خصوص انجام کلیه فعالیت های پژوهشی دانشگاه به رغم کاهش فعالیت های اداری در اسفندماه گذشته گفت: به رغم شرایط اضطراری به وجود آمده همکاران حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه با قبول مسئولیت به صورت حضور در محل کار به صورت شیفتی و دور کاری کلیه امور جاری و ضروری این حوزه در بخش های مختلف و در امور مربوط به پژوهانه اعضای هیات علمی، کرسی های نظریه پردازی، هسته های پژوهشی، طرح های پژوهشی، ارتباط با صنعت، تفاهم نامه ها و کلیه امور پژوهشی مربوط به استادان و دانشجویان انجام شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سیزده − ده =