خبر خوب؛افزایش حرکت و تغییر ساعت قطارهای مشهد و تهران از راه آهن رشت

خبر خوب؛افزایش حرکت و تغییر ساعت قطارهای مشهد و تهران از راه آهن رشت

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۲۰:۰۳

مدیرکل راه آهن شمال ۲ از افزایش حرکت قطارهای مشهد – رشت و نیز تغییر ساعت خط ریلی تهران – رشت از راه آهن گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایرنا علی خدایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حرکت قطار از هجدهم اردیبهشت ماه جاری از سمت مشهد به رشت ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه خواهد بود که روز بعد از آن، ساعت ۱۷ و ۵۰ دقیقه از رشت به سمت مشهد بازخواهد گشت. 
وی ادامه داد: بر این اساس در حالیکه پیش از این، در هفته یک بار قطار مشهد – رشت حرکت داشت، از تاریخ یادشده به بعد، یک روز در میان خواهد بود. 
خدایی افزود: همچنین از شانزدهم اردیبهشت ماه جاری حرکت قطارهای مسیر رشت – تهران تغییر می کند. 
وی به ساعت قطار تهران – رشت در دو رام ( رفت و برگشت) اشاره و اضافه کرد: از شانزدهم اردیبهشت ماه قطار ساعت هفت و ۴۵ دقیقه قطار از تهران به سمت رشت و ساعت ۱۶ و پنج دقیقه از رشت به سمت تهران حرکت خواهد داشت. 
خدایی یادآور شد: پیش از این ساعت قطار رشت – تهران پنج و ۴۰ دقیقه و تهران به سمت رشت ۱۶ و ۲۰ دقیقه بود. 
به گزارش ایرنا، راه آهن قزوین – رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران – تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد. 
راه آهن قزوین – رشت ۵۳ تونل به طول ۲۲ کیلومتر دارد؛ همچنین بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و ۴۳۰ متر روی سد منجیل ساخته و برای احداث این خط ریلی حدود ۹ کیلومتر پل بزرگ و ۲۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی شده است. 
نیمه اسفندماه سال گذشته راه آهن قزوین – رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت هایی خارجی، به طور رسمی افتتاح شد . 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × 5 =