خبرخوب: شفافیت قراردادهای کارگران با راه اندازی سامانه جامع روابط کار

خبرخوب: شفافیت قراردادهای کارگران با راه اندازی سامانه جامع روابط کار

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۹:۰۹

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار، الکترونیکی شدن ثبت قراردادهای کار و تنظیم روابط کارگر و کارفرما را از مهمترین ویژگی های سامانه جامع روابط کار عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از صدا و سیما، در نشستی با حضور نمایندگان جامعه کارگری، نمایندگان کارفرمایان و مسئولان مربوط در استان کرمان، بر رفع مشکلات معیشتی کارگران همچنین مشکلات حقوقی کارفرمایان و سامان دادن به روابط کار تاکید شد.

کورش یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار با اشاره به اهداف راه اندازی سامانه جامع روابط کار برای الکترونیکی شدن ثبت قراردادهای کار و تنظیم روابط کارگر و کارفرما گفت: با راه اندازی این سامانه و زیرسامانه‌های موجود در آن تقریباً همه خدمات حوزه روابط کار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می‌شود.

یزدان ادامه داد: کارگران و کارفرمایان برای استفاده از خدمات این سامانه از جمله ثبت شکایت و دادخواست‌ها باید ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام کنند و سپس می‌توانند شخصاً با ورود به سامانه جامع روابط کار به نشانی www. prkar.mcls. gov.ir از خدمات آن استفاده کنند.

در این نشست همچنین اسماعیلی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان هم گفت: سالانه حدود ۴ هزار پرونده اختلاف بین کارگران و کارفرمایان در استان رسیدگی که با راه اندازی سامانه جامع روابط کار روند رسیدگی‌ها تسریع و تسهیل می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

14 − سیزده =