خبرخوب:سالانه میلیون‌ها گردشگر از کهگیلویه و بویراحمد دیدن می کنند

خبرخوب:سالانه میلیون‌ها گردشگر از کهگیلویه و بویراحمد دیدن می کنند

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۰۸:۰۷

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: سالانه به دلیل داشتن جاذبه‌های متعدد طبیعی و تاریخی میلیون‌ها گردشگر از این استان دیدن می کنند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایسنا”مجید صفایی” روز یکشنبه ششم بهمن ماه در اولین کارگروه خدمات سفر استان افزود: استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد به مرکزیت شهر یاسوج، «پایتخت طبیعت ایران» با طبیعتی بکر و خدادادی از جمله استان های گردشگر پذیر معرفی شده است.

وی اظهار کرد: سالانه میلیون‌ها گردشگر از استان به دلیل داشتن جاذبه‌های متعدد طبیعی و تاریخی دیدن می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: این استان دارای بیش از ۲۸۳ جاذبه طبیعی و گردشگری، ۴۸ قله بالای ۴ هزار متر ارتفاع از سطح دریا و تنها پیست اسکی منطقه جنوب کشور است که می تواند با برگزاری جشنواره برفی و مسابقات ورزشی زمستانه در جذب گردشگران داخلی و خارجی موثر باشد.

صفایی عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از سهم ۲۶.۶ درصد گونه‌های گیاهی و ۴۰ درصد گونه‌های گیاهان دارویی کشور را داراست.

وی ادامه داد: منطقه حفاظت شده دنا به عنوان ذخیره گاه زیست کره جهانی ثبت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه تعداد زیاد بقاع متبرکه امامزادگان در استان وجود دارد، اظهار کرد: امامزاده بی بی حکیمه(س) در شهرستان گچساران این استان سالانه بیش از یک میلیون گردشگر داخلی و خارجی دارد.

صفایی گفت: نزدیکی به مراکز استان‌های بزرگ و بنادر جنوب، فرودگاه‌های یاسوج و گچساران و راه‌های دسترسی مناسب به استان‌های همجوار از جمله زیرساخت های حمل و نقل و ارتباطات در استان است.

وی افزود: کمپینگ‌های اقامتی، هتل‌ها، مجموعه‌های بوم‌گردی، اردوگاه‌های رفاهی_تفریحی و اولین پارک آبی جنوب کشور که درحال تکمیل و بهره برداری است از جمله امکانات و زیرساخت‌های گردشگری استان هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: احداث موزه استان در شهر یاسوج بعنوان یکی از بزرگترین موزه‌های جنوب کشور با ظرفیت ۸‌هزار شئ تاریخی، از دیگر زیرساخت‌های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد است.

صفایی خاطرنشان کرد: شهرستان گچساران به عنوان بام نفت ایران با تولید حدود ۲۰ درصد از نفت کشور از مناطق مستعد جهت توسعه گردشگری صنعتی است که موزه نفت گچساران درحال تاسیس و در دهه فجر کلنگ‌زنی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۳۵هزار هنرمند در عرصه صنایع دستی و تولید دارد که ۱۵هزار هنرمند شناسنامه دار در سامانه و مابقی به صورت آزاد هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: فرهنگ، مهمان نوازی، آداب و رسوم، غذاهای متنوع، وجود مراسمات مختلف مذهبی و فرهنگی، پوشاک محلی و سنتی و بازی های مختلف محلی از جمله زیرساخت‌های فرهنگی استان هستند.

صفایی اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای بیش از ۲هزار اثر تاریخی است که بیش از ۷۲۰ اثر از این تعداد ثبت شده است و تعداد ۱۳ بافت تاریخی روستایی و شهری در این استان وجود دارد.

به گزارش ایسنا، همچنین، “عزیز فیلی” معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این نشست گفت: گردشگری یکی از بخش‌های توسعه استان است و دستگاه‌های مختلف همکاری لازم را جهت با شکوه برگزار کردن جشنواره برفی داشته باشند تا بتوانیم در جذب گردشگر موثر باشیم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یازده − یک =