خبرخوب:الزام شهرداری تهران در حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب

خبرخوب:الزام شهرداری تهران در حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۸:۳۰

اعضای شورای اسلامی شهر تهران، لایحه حمایت شهرداری تهران از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب را به تصویب رساندند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از مهر، در یکصد و نود و سومین جلسه شورا ادامه بررسی جزئیات لایحه حمایت شهرداری از مشاغل خانگی در دستور کار قرار گرفت.

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه در جلسه قبلی شورا کلیات لایحه به تصویب رسیده است اصلاح پیش نویس این لایحه را ضروری دانست و افزود: در پیش نویس باید تعریفی از واژه حمایت بشود تا در اجرا مشکلی به وجود نیاید.

وی گفت: معتقدم که حمایت باید شامل تسهیل گری در توزیع، کمک و بازاریابی و همچنین اختصاص مکان برای فروش محصولات افراد در معرض آسیب باشد.

زهرا صدر اعظم نوری در واکنش به این پیشنهاد با تاکید بر اینکه بازاریابی بر عهده شهرداری نیست و باید عناوین درست تعریف شوند تا مبادا سوء تفاهمی ایجاد شود، گفت: اعضای شورای شهر دقت داشته باشید مسئولیتی را بر دوش شهرداری نگذاریم که بعداً دردسرساز شود و دقت داشته باشید که تسهیل گری یعنی ارائه فضا برای فروش محصولات افرادی که در معرض آسیب هستند ولی تبلیغ این محصولات بر عهده شهرداری نیست.

حسن رسولی نیز با تاکید بر اینکه با تعریف جامع تعریف حمایت مخالفتی ندارد گفت: باید مختصات حمایتی شهرداری بر اساس وظایفی که برعهده دارد تعریف شود تا مبادا شهرداری وارد بازاریابی و آسیب‌های دیگر شود و جامعه هدف نیز دچار سردرگمی شود.

وی ادامه داد: شهرداری تهران می‌تواند از طریق برخی بیل بردهایی که در اختیار دارد نمایشگاهی که این افراد آسیب پذیر در آن هستند را به مردم یادآور شود.

ابراهیم امینی نایب رئیس شورا که اداره جلسه را بر عهده داشت با بیان اینکه منظور از حمایت، اختصاص اماکنی توسط شهرداری برای فروش محصولات خانگی افراد در معرض آسیب است افزود: اگر امکانات و زمینه تبلیغات نیز فراهم باشد شهرداری می‌تواند در این زمینه اقداماتی انجام دهد.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران پیشنهادهای اصلاحی جزئیات لایحه حمایت شهرداری از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب را به تصویب رساندند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × 4 =