خبرخوب:استانداردسازی۶۱ واحد گردشگری در کردستان

خبرخوب:استانداردسازی۶۱ واحد گردشگری در کردستان

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۰۸:۰۴

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: تاکنون ۶۱ واحد گردشگری در سطح استان استانداردسازی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایسنا حمیداسکندری با اشاره به لزوم استانداردسازی تأسیسات گردشگری در راستای آئین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت برآنها، اظهار کرد: براین اساس تعداد ۲۴ هتل از یک ستاره تا چهار ستاره و تعداد  ۱۷ مهمانپذیر۲۰ واحد بین راهی در سطح استان استانداردسازی شده اند.

وی ادامه داد: علاوه بر این ۶۱ واحد، شش واحد اقامتی دیگر شامل مهمانپذیر و هتل نیز توسط کارشناسان ارزیبای شده و پرونده آنها پس از تکمیل به کمیسیون استاندارد سازی ارسال می شود و درخواست ۵۰ واحد بین راهی نیز در حال بررسی و اقدام می باشد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان با تأکید بر اینکه تأسیسات گردشگری که اقدام به استانداردسازی نکنند پروانه آنها تمدید نخواهد شد، بیان کرد: این تأسیسات برای بالابردن کیفیت خدمات واحدهای خود که به طور قطع در جذب گردشگر داخلی و خارجی تأثیرگذار است باید پیش قدم شوند.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از بروز عدم انطباق با استانداردهای مربوطه نسبت به الزام سرمایه گذاران به استفاده از شرکت های متخصص در زمینه های فنی مهندسی و تجهیزاتی بهداشتی و ابلاغ مصوبات الزام آور جهت کنترل نقشه های معماری و جدول تجهیزاتی در زمان طراحی و زمان ساخت تأکید شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − 8 =