خبرخوب:اختصاص۱۵درصد هزینه دارویی بیمه سلامت برای داروهای بیماران سرطانی

خبرخوب:اختصاص۱۵درصد هزینه دارویی بیمه سلامت برای داروهای بیماران سرطانی

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۴:۲۹

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۱۵ درصد هزینه دارویی سازمان بیمه سلامت در بخش سرپایی در سال ۹۷ صرف تأمین داروهای بیماران مبتلا به سرطان شده است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از مهرمهر، طاهر موهبتی افزود: در ۹ ماهه اول سال ۹۸ نیز هزینه دارویی تعداد ۴۳۷۴ بیمه شده مبتلا به سرطان به مبلغ ۲۳۵ میلیارد تومان در بخش سرپایی توسط این سازمان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد داروهای شیمی درمانی تحت پوشش سازمان بیمه سلامت، ۱۸۱ قلم (با احتساب انواع دوزها) است که حدود ۷.۵ درصد از کل داروهای تحت پوشش این سازمان را شامل می‌شود. بخشی از هزینه این داروها از محل یارانه دارویی بیماران خاص و صعب العلاج پوشش داده می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان کرد: به منظور کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، بیش از نیمی از این داروها با سهم سازمان ۹۰ درصد در بخش سرپایی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد. تعداد ۱۱۸ قلم از این داروها بر اساس تشکیل پرونده در سامانه تأیید خدمات و ارائه مدارک مثبته بیماری از سوی بیمه شده ارائه می‌شوند.

موهبتی افزود: برای ۱۲ داروی شیمی درمانی، راهنمای تجویز از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده و اجرای این راهنماهای تجویز از طریق سامانه تأیید خدمات کنترل می‌شود.

وی بیان کرد: در راستای حفظ سلامت بیمه شدگان و اطمینان یافتن از اعتبار داروی دریافتی، ۱۲۸ قلم از این داروها مشمول کنترل کد اصالت هستند که شناسه اصالت آنها با استفاده از سامانه تأیید و اتصال به وب سرویس سازمان غذا و دارو کنترل شده و از ارائه داروی تاریخ گذشته یا داروی نامعتبر جلوگیری می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

14 − 8 =