خبرخوب:اتمام بهسازی خیابان لاله زار تا پایان امسال

خبرخوب:اتمام بهسازی خیابان لاله زار تا پایان امسال

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۳:۰۶

شهردار منطقه ۱۲ گفت: بهسازی و نوسازی خیابان لاله زار تا پایان امسال به اتمام می رسد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب محمدعلی سعادتی شهردار منطقه ۱۲ در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت بهسازی خیابان لاله زار گفت: قسمت شمالی خیابان لاله زار از خیابان جمهوری تا انقلاب تا پایان سال آماده بهره برداری خواهد شد. پس از اتمام بهسازی صرفاً یک لاین ۴ متری در مرکز خیابان برای عبور سواره باقی می‌ماند و باقی عرصه لاله زار برای حضور پیاده خواهد بود. امیدواریم تا پایان سال این خیابان آماده بهره برداری شهروندان شود.

وی افزود: مبلمان کافی و تجهیز خیابان به شیرهای هیدرانت آتش نشانی و استفاده از پوشش گیاهی مناسب از جمله درخت‌های بلوط و درخت‌هایی که میوه می‌دهند از دیگر اقداماتی است که برای این خیابان انجام شده است. همچنین نور خیابان لاله زار را نیز تقویت کرده ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که در بهسازی خیابان لاله زار احیای دوباره سینماها نیز پیش بینی شده است، گفت: موضوع خیابان لاله زار موضوع پیچیده ای است. بیش از ۴۰ تا ۵۰ سال نسبت به این خیابان کم مهری شده است و به همین دلیل حل مشکلات آن پیچیدگی‌های خود را دارد. برای احیا خیابان لاله زار در کنار مسائل فرهنگی، اجتماعی باید به موضوعات اقتصادی نیز توجه کرد و مسائل را به تدریج و با کوچک کردن برطرف کرد.

در حال حاضر با ساماندهی پیاده رو این خیابان، شرایط را برای احیا سایر موضوعات فراهم کرده ایم. برخی از فضاهای تجاری که در حال ساخت هستند درخواست کرده اند که به سینما تغییر کاربری دهند و این نشان می‌دهد اگر ما شرایط را فراهم کنیم مردم نیز از آن استقبال کرده و با ما همراه می‌شوند.

همچنین برخی از انبارها و ساختمان‌های لاله زار توسط بخش خصوصی ساماندهی و تبدیل به گالری و رستوران می‌شوند که نقش شهرداری در این میان فقط نقش تسهیل گری است و این یعنی اگر ما در مسیر درست حرکت کنیم مردم نیز به خوبی ما را همراه می‌کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

19 − شش =