خبرخوب؛انتظار همه این است که بازی خوب و تاکتیکی شود

خبرخوب؛انتظار همه این است که بازی خوب و تاکتیکی شود

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۳:۰۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از برنا؛ امیرقلعه نویی  سرمربی تیم فوتبال سپاهان درنشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر السد قطر، اینگونه حرف هایش را آغاز کرد: خب طبیعتا انتظار همه این است که بازی خوب و تاکتیکی شود، چون هم تیم السد و هم سپاهان هر دو زیبا فوتبال بازی می کنند و برای ما به نوعی باعث خوشحالی است که مقابل آقای ژاوی هرناندز یک مربی بااخلاق بازی خواهیم کرد. کسی که به احتمال زیاد در آینده نزدیک مربی تیم ملی اسپانیا خواهد شد. البته السد هم تیم بسیار خوبی است و در چند سال گذشته نتایج خیلی خوبی در لیگ و آسیا کسب کرده است. به هر حال ما هم سپاهان هستیم و شروع خوبی داشته ایم. با این حال بازی و نتیجه بازی ما با العین به تاریخ پیوسته و ما باید به فکر بازی با السد باشیم.

او در مورد نکات فنی بازی ادامه داد: ما می دانیم که تیم السد در بخش هجومی بسیار خوب است و یکی از اهدافمان این است که ارتباط خط میانی و هافبک آنها را قطع کنیم، چون آنها در بخش هجومی خیلی خوب هستند و اگر به آنها فرصت بدهیم، ما را اذیت خواهند کرد.

سرمربی سپاهان در رابطه با سوالی که در مورد شرایط فنی السد از او پرسید، اضافه کرد: همانطوری که گفتم ما هم سپاهان هستیم. تیم السد نقاط ضعفی دارد که در روزهای گذشته روی این موضوعات صحبت کردیم. ما امیدواریم که با آنالیزهایی که انجام دادیم به هدفمان برسیم.

قلعه نویی در ادامه افزود:به هر حال ما دو هدف داشتیم. هدف اول اینکه ما از ارتفاع به سطح آمده ایم تا انطباق پیدا کنیم . هدف دوم هم اینکه از اینجا به عنوان کمپ استفاده کردیم. چون به نوعی بعد از این مسابقه هر سه چهار روز بازی داریم و نوعی کمپ آمادگی است.ضمن اینکه می دانستیم که السد میزبان خوبی برای ما خواهد بود. ما پشت سر هم بازی داریم و این فرصت خوبی برای آمادگی تیمی ما بود. باید از مدیرعامل تیم خودمان نیز تشکر کنیم، که حضور در این کمپ را برای ما فراهم کرد.

سرمربی سپاهان در سوالی پیرامون حضورش با پیراهن السد و  اینکه چه تفاوتی میان امکانات آن زمان و این روزهای قطر می بیند، اظهار داشت: اجازه بدهید در ابتدا آرزوی سلامتی کنم برای مربی آن زمان ما و هم تیم های قطری و ایرانی سابقم. به نظر من قطر در سی و خورده ای سالی که گذشته خیلی تغییر کرده است. آنها دو جام ملت ها و یک بازی آسیایی برگزار کردند و یک جام جهانی هم می خواهد برگزار کنند، این نشان از پیشرفت است. وقتی برمی گردم به ۳۵ سال پیش و این تغییرات را می بینم، فکر می کنم که اصلا رویا بوده است. واقعا تیم السد تشکیلات خیلی خوبی دارد. البته من در این سی سال چندین بار به قطر آمده ام. یکبار به عنوان بازیکن استقلال و یکبار هم به عنوان سرمربی تیم ملی آمدم و  پیشرفت را در این چند بار احساس کردم. یادم هست که آن بازی با تیم ملی را  بدون تماشاگر ۲ بر صفر بردیم.می خواستم این را بگویم که بازیکنان ایرانی روی پیشرفت فوتبال قطر خیلی تاثیر داشتند. چون بازیکنان قطری فیزیکی بودند ولی وقتی بازیکنان ایرانی آمدند، تکنیک هم به فوتبال قطر اضافه شد.

قلعه نویی در ادامه با اشاره به سبک بازی خودش بیان کرد: آنهایی که من را می شناسند، می دانند که من یک مربی هجومی هستم و اعتقاد دارم که بهترین دفاع، حمله با برنامه است، ولی فوتبال جدید دو ساختار دارد. ساختار حمله و ساختار دفاعی و ما برای هر دو برنامه داریم. نتیجه فوتبال در کنفرانس نیست و در زمین اتفاق می افتد. البته این حرف من نیست و آقای فرگوسن این حرف را زده است. امیدوارم مثل بازی با العین، بازیکنانمان به خوبی وظایفشان را در زمین مسابقه انجام دهند.

امیرقلعه نویی حرف هایش را اینگونه خاتمه داد: در آخر باید بگویم که ما سپاهان هستیم. این سیزدهمین مرتبه ای است که در آسیا بازی میکنیم. تنها باشگاه ایرانی هستیم که در جام باشگاه های جهان بوده و در فینال آسیا هم بوده ایم. سپاهان در میان پرافتخارترین تیم های ایران است. امیدوارم فردا بازی خوبی باشد، چون سپاهان هم تیم بسیار بزرگ و با شخصیتی است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهار × سه =