خبرخوب؛ ۹۸، سال رفت و برگشت برای مجیدی/ فرهاد آلترناتیو مربیان خارجی

خبرخوب؛ ۹۸، سال رفت و برگشت برای مجیدی/ فرهاد آلترناتیو مربیان خارجی

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۰۱:۰۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از خبرگزاری برنا فرهاد مجیدی کاپیتان محبوب تیم استقلال که به واسطه گلهای سالهای پایانی فوتبالش در دربی ها از محبوبیت بسیار بالایی نزد هواداران استقلال بهره می‌برد و به زعم بسیاری می‌توان او را محبوب ترین استقلالی دانست، خیلی زودتراز آنچیزی که پیش بینی می‌شد  به سرمربیگری این تیم رسید.

مجیدی اولین بار و در زمان وینفرد شفر به عنوان دستیار به کادر فنی استقلال اضافه شد و به سرمربی آلمانی و کهنه کار این تیم کمک کرد.

شکست استقلال مقابل پدیده در فاصله تنها ۳ هفته مانده به پایان لیگ هجدهم بهترین بهانه بود برای مدیران وقت استقلال که به دنبال عبور از شفر بودند و اینگونه شد که فرهاد مجیدی در هفته های پایانی فصل گذشته با پسوند موقت، سرمربیگری آبی پوشان را پذیرفت. آن هم در حالی که وعده فصل آینده (لیگ نوزدهم) را هم گرفته بود.

مجیدی فصل گذشته در نقش سرمربی موقت ۳ بار در لیگ برتر و ۲ بار در آسیا روی نیمکت نشست و کارش را بدون شکست در این ۵ بازی به پایان رساند.

مجیدی ۲ بار در لیگ برتر مقابل استقلال خوزستان و سپیدرود (تیم‌هایی که در پایان فصل هجدهم به لیگ یک سقوط کردند) پیروز شد و مقابل صنعت نفت تن به تساوی داد.

وی در لیگ قهرمانان آسیا هم یکبار مقابل الدحیل متوقف شد و یکبار هم تیم العین را شکست داد تا کارنامه مجیدی در فصل هجدهم با ۳ پیروزی، ۲ تساوی، بدون شکست و با ۹ گل زده و ۵ گل خورده به پایان برسد.

مجیدی در لیگ برتر ۷ امتیاز از ۹ امتیاز ممکن و در لیگ آسیا ۴ امتیاز از ۶ امتیاز ممکن را به دست آورد تا در مجموع از ۱۵ امتیاز، ۱۱ امتیاز به دست آورده باشد.

مدیران وقت استقلال ترجیح دادندن برای فصل نوزدهم به سراغ آندره استراماچونی بروند و لیگ نوزدهم را با این مربی ایتالیایی آغاز کنند. مربی جوانی که خیلی زود تبدیل به محبوب ترین مربی آبی ها  و به طرزی عجیب و غیر قابل باور از آنها جدا شد.

بعد از مسجل شدن جدایی استراماچونی از استقلال، بار دیگر فرهاد مجیدی به این تیم بازگشت و باز هم جای یک مربی خارجی را گرفت. با این تفاوت که اینبار پسوند موقت مقابل نام وی قرار نداشت.

مجیدی از ابتدای نیم فصل دوم لیگ نوزدهم هدایت آبی پوشان را در دست گرفت و تا قبل از تعطیلی لیگ،  ۴ بار به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم در مسابقات لیگ برتر نشست.

آبی پوشان با هدایت مجیدی ۴ بار هم در آسیا به میدان رفتند که ۲ بار در مرحله پلی آف و ۲ بار هم در مرحله گروهی این مسابقات بوده است.

استقلالِ مجیدی در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان نتایج درخشانی به دست آورد و توانست الکویت و الریان را خارج از خانه و با گلهای فراوان شکست دهد، سپس مقابل الزورا در عراق متوقف شد و در آخرین دیدار هم مقابل الاهلی عربستان تن به شکست داد. این اولین شکستی بود که مجیدی در نقش سرمربی با آبی پوشان تجربه کرد. وی در لیگ برتر هم مقابل گل گهر طعم شکست را چشید تا این دو شکست تنها باخت های او با استقلال در نقش سرمربی باشد.

مجیدی در لیگ نوزدهم ابتدا نفت مسجد سلیمان را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد، سپس مقابل پرسپولیس با نتیجه ۲-۲ متوقف شد، در سومین گام با نتیجه ۲ بر یک بر ذوب آهن غلبه کرد و سرانجام مقابل گل گهر تن به شکست یک بر صفر داد.

فرهاد مجیدی در لیگ برتر ۲ پیروزی، یک مساوی، یک شکست، ۶ گل زده، ۵ گل خورده و ۷ امتیاز (از مجموع ۱۲ امتیاز) به دست آورده است.

عملکرد سرمربی جوان آبی پوشان هم در آسیا ۲ پیروزی، یک مساوی، یک شکست، ۱۰ گل زده و ۳ گل خورده است.

این آمار می گوید فرهاد مجیدی در سال ۹۸ جمعا ۱۳ بار نقش سرمربی را برای آبی پوشان ایفا کرده که ۷ بار در این ۱۳ بازی به پیروزی رسیده، ۲ بار طعم شکست را چشیده و ۴ بار هم تن به تساوی داده است. او ار مجموع ۳۹ امتیاز ممکن، ۲۵ امتیاز به دست آورده که می توان این آمار را برای فرهاد مجیدی یا هر مربی دیگری آماری خوب و مطلوب دانست.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده − 3 =