خبرخوب؛ چراغ سبز فیفا به اجرای آزمایشی قوانین جدید فوتبال در هلند/ فوتسال روی چمن

خبرخوب؛ چراغ سبز فیفا به اجرای آزمایشی قوانین جدید فوتبال در هلند/ فوتسال روی چمن

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۷:۰۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از تسنیم فدراسیون فوتبال هلند از جانی اینفانتینو مجوز گرفته تا در قالب طرحی آزمایشی قوانینی جدید را در برخی از تورنمنت‌های فوتبال این کشور اعمال کند. این تغییرات شامل ۵ مورد است که فوتبال را تا حد بسیار زیادی به رشته ورزشی هم‌خانواده‌اش یعنی فوتسال شبیه می‌کند.

این تغییرات که در جلسه اخیر نمایندگان فدراسیون‌های فوتبال آلمان، انگلیس، بلژیک و آمریکا در شهر زیست هلند مورد بررسی قرار گرفت – جلسه‌ای با محوریت ارتقای VAR و روش‌های استفاده بهینه از آن – شامل برگرداندن توپ به زمین بازی با ضربه پا به جای پرتاب اوت با دست، در نظر گرفته شدن سقف محدودیت خطا برای یک بازیکن، انجام تعویض‌‌های نامحدود، محاسبه زمان مفید برای بازی (تنها زمانی که توپ در جریان باشد) و اخراج موقت بازیکنان در صورت دریافت دو کارت زرد، می‌شود.

جیس دی‌یونگ، دبیر کل فدراسیون فوتبال هلند در این خصوص گفت: ما با گروه‌های مختلف در خصوص تغییر قوانین فوتبال صحبت کردیم که شامل مربیان، هواداران، بازیکنان و ورزشکاران جوان می‌شود و نتیجه آن این ۵ قانون جدید بوده است. از این رو می‌خواهیم ببینیم که آیا امکان آزمایش قوانین متفاوت وجود دارد یا نه. ما می‌توانیم این قانون را در رده‌های پایه خود تا زیر ۱۹ ساله‌ها و به عنوان مثال در مسابقات غیررسمی امتحان کنیم. وظیفه ماست که به قوانینی جدید برای جذاب‌تر کردن فوتبال بدون لطمه وارد شدن به ذات آن فکر کنیم. این ۵ مورد اما معیارهایی نیستند که از همین فردا یا ۵ سال دیگر لازم الاجرا باشند. آزمایش آنها در پروسه بلند مدت صورت خواهد گرفت. ما به دنبال تکامل فوتبال هستیم نه ایجاد انقلاب در آن.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهار + سیزده =