خبرخوب؛ وام ودیعه مسکن دانشجویان علوم پزشکی ۴۰ درصد افزایش یافت

خبرخوب؛ وام ودیعه مسکن دانشجویان علوم پزشکی ۴۰ درصد افزایش یافت

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۰۷:۳۸

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایرنا, رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۴۰ درصدی وام ودیعه مسکن دانشجویان علوم پزشکی خبر داد.

بهروز رحیمی امروز – دوشنبه – در نشست خبری معاونت فرهنگی- دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  که به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: در کنار افزایش ۴۰ درصدی وام ودیعه مسکن دانشجویان، امسال به شرکت کنندگان در مراسم اربعین حسینی نیز وام اربعین پرداخت شد.

وی افزود: اگر خروجی صندوق رفاه دانشجویان نتیجه ای برای دانشجو نداشته باشد، محلی از اشکال است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه بودجه این صندوق با بودجه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قابل مقایسه نیست، تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۲۰ میلیارد تومان وام دانشجویی توزیع شد.

رحیمی با تاکید بر اینکه تمرکز بودجه این صندوق برای ساخت خوابگاه است، یادآور شد: وزارت بهداشت دارای ۴۸ خوابگاه با ظرفیت بیش از ۲۰ هزار دانشجو در سراسر کشور است.

وی در ادامه از توافق این صندوق با بانک های ملت و رفاه برای دریافت وام های ۲۰۰ و ۵۰۰ میلیارد تومانی خبر داد و گفت: با توافق های انجام شده با بانک های ملت و رفاه مبلغ مناسبی برای ساخت خوابگاه‌های نیمه کاره اختصاص می دهیم به گونه ای که با پرداخت وام از سوی این دو بانک بخشی از سود آن از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت پرداخت می‌شود. این وام ها دو سال تنفس دارند و فرصت مناسبی برای بهسازی خوابگاه ها در اختیار می گذارند.

پرداخت وام دستیاری برای نخستین بار

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به پرداخت وام دستیاری به دانشجویان ورودی این دوره برای نخستین بار اشاره کرد و اظهار داشت: برای اولین بار در وزارت بهداشت ردیفی برای پرداخت وام به دستیاران تعریف شد. همچنین ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای این اقدام در نظر گرفته شد که ۱۵ میلیارد آن از سوی سازمان برنامه و بودجه و ۱۵ میلیارد دیگر از سوی صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود.

رحیمی تاکید کرد: این وام به ۲۲ هزار نفر از دستیاران و دانشجویان دکتری دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت می شود و با توجه به تعداد دانشجویان این دوره احتمال افزایش مبلغ وام پرداختی بسیار زیاد است.

وی ایجاد یک ردیف بودجه ای در صندوق رفاه برای توسعه و بهسازی خوابگاه ها را از دیگر اقدام های صورت گرفته با هدف توسعه خوابگاه ها در سال ۹۸ ذکر کرد و گفت: بخشی از این منابع در اختیار دانشجویان قرار می گیرد تا بتوانند خوابگاه‌های خود را ارتقا دهند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

19 − یازده =