خبرخوب؛ همزمان با یازدهمین سالگرد درگذشت اولین گلزن ایرانی به چلسی ؛ تصویری زیرخاکی از اسطوره پرسپولیسی ها + عکس

خبرخوب؛ همزمان با یازدهمین سالگرد درگذشت اولین گلزن ایرانی به چلسی ؛ تصویری زیرخاکی از اسطوره پرسپولیسی ها + عکس

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۰۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از پارس فوتبال ایرج سلیمانی یکی از گلزنان پرسپولیس در دربی شش گله معروف به شمار می‌رود. بازیکنی که فوتبال خود را از مسجدسلیمان آغاز کرد و در تهران به شهرت رسید و به یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان پرسپولیس تبدیل شد.

سلیمانی کسی است که در اردیبهشت سال ۵۲ دروازه چلسی را باز کرد. در دیداری که سرخپوشان تهرانی میزبان چلسی لندن بودند، سلیمانی پاس محراب شاهرخی را تبدیل به گل کرد تا پرسپولیس در ورزشگاه خانگی خود بازنده حریف انگلیسی نباشد و در نهایت این دیدار را با تساوی یک بر یک به پایان ببرد.

او پس از انقلاب به عنوان معلم مدرسه و مربی فوتبال کار خود را در لرستان ادامه داد و در اواسط دهه شصت برای همیشه از فوتبال رفت. ایرج سلیمانی در تاریخ هفت اسفند ۱۳۸۷ یعنی چند ماه پس از قهرمانی دراماتیک پرسپولیس، با دنیا وداع کرد و در کرج آرام گرفت.

او سابقه سه قهرمانی با پرسپولیس در لیگ تخت جمشید و یک نایب قهرمانی با این تیم را دارد و یکی از اسطوره های این باشگاه محسوب می‌شود.

ایرج سلیمانی یکی از گلزنان پرسپولیس در دربی شش گله معروف به شمار می‌رود ایرج سلیمانی بازیکنی که فوتبال خود را از مسجدسلیمان آغاز کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 + پانزده =