خبرخوب؛ نحوه هزینه‌کرد یک میلیارد یورو در مقابله با کرونا  بررسی شد

خبرخوب؛ نحوه هزینه‌کرد یک میلیارد یورو در مقابله با کرونا بررسی شد

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ۱۴:۵۴

سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس از بررسی نحوه هزینه کرد یک میلیارد یورو اعتبارات صندوق توسعه ملی در مقابله با کرونا در نشست امروز کمیسیون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب،«محمد خدابخشی» روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا درباره نشست امروز این کمیسیون که به بررسی چگونگی هزینه کرد یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا اختصاص داشت، افزود: این میزان بهبود یافتگان فاکتور خوبی در مقایسه با دیگر کشورهای درگیر ویروس کرونا است و ایران پس از چین و کره جنوبی در جایگاه سوم از حیث درصد بهبود یافتگان قرار دارد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تاکید نمایندگان بر توزیع عادلانه یک میلیارد یورو در مبارزه با کرونا اظهار کرد: در نشست امروز کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس چند معاون و مدیرکل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور داشتند و گزارشی از اقدامات این وزارت‌خانه ارائه کردند.

وی ادامه داد: طبق گزارش معاونان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۶۵ هزار نفر از آغاز درگیری کشور با ویروس کرونا بستری شده اند البته همه آنان مبتلا به ویروس کرونا نبودند و آمار دقیق هر روز توسط سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود.
 سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به زیر ساخت‌های درمانی موجود در کشور گفت: وجود ۵ هزار و ۶۰۰ تخت آی سی یو موجب شد روند درمان بیماران راحت‌تر انجام شود.

خدابخشی تصریح کرد: اعضای کمیسیون راجع به شاخص‌های مختلف بحث کرده و با سایر کشورهای درگیر ویروس کرونا مقایسه تطبیقی داشتند. البته در این میان برخی اعضا هم نسبت به بیشتر از میانگین کشوری بودن آمار مرگ و میر در برخی استان‌ها مانند لرستان و کردستان انتقاد داشتند.برای مثال به گفته برخی از نمایندگان میانگین مرگ و میر در میان مبتلایان کرونا در استان لرستان ۸ درصد و این میانگین در کشور ۶ درصد است و این یعنی مرگ و میر در لرستان بیش از ۳۰ درصد متوسط کشوری است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با قدردانی از زحمات کادر پزشکی و نیروهای جهادی خاطرنشان کرد: همچنین تاکید شد براساس شاخص‌های مختلف، مقایسه تطبیقی بین استان‌ها انجام و روند مقابله با کرونا به شکل مطلوبی مدیریت شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفت + 10 =