خبرخوب؛ موسیقی شاد راهی برای غلبه بر کرونا

خبرخوب؛ موسیقی شاد راهی برای غلبه بر کرونا

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۱۴:۰۸

خبرخوب به نقل ازایرنا نوشت: یک پزشک متخصص بیماری‌های عفونی معتقد است با ایجاد لحظات شاد مانند شنیدن موسیقی و تماشای فیلم می‌توان با استرس ناشی از شیوع کرونا مقابله و سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد.

دکتر جمال میرزایی روز پنج شنبه افزود: با توجه به شرایط موجود افرادی که به خود استرس راه دهند برای ابتلا به ویروس کرونا در معرض خطر بیشتری قرار دارند.  

وی اظهار داشت: در این ارتباط تماشای فیلم های شاد، گوش دادن به موسیقی و دوری از هر گونه تنش موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و اینگونه افراد در مقابل هر گونه بیماری قوی تر خواهند بود.

به گفته این یک پزشک متخصص بیماری‌های عفونی، ​​​ایجاد تنش، استرس و اضطراب را موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن و نیز مهیا شدن شرایط برای پذیرش ابتلا به ویروس کرونا عنوان کرد.

دکتر میرزایی ضمن تاکید بر رعایت مسایل بهداشت فردی تصریح کرد: اگر مردم به همان میزان که از ماسک استفاده می کنند دست های خود را در چندین نوبت برای مدت زمان حدود ۲۰ ثانیه شستشو دهند گام موثری به عنوان پیشگیری از ابتلا به این بیماری برداشته اند.

متخصص بیماری های عفونی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه ماندگاری این ویروس بر سطوح مختلف چه مدت زمان است که می تواند باعث انتقال به دیگران شود، گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا جدید و برای سازمان بهداشت جهانی نیز ناشناخته است و اطلاعاتی دقیقی از آن در دست نیست احتمالا زمان ماندگاری آن بر سطوح مختلف و البسه نمی تواند بیش از ۹ ساعت باشد.

دکتر میرزایی همچنین با توجه به نزدیکی ایام عید و ارائه فرش، پتو و دیگر البسه و غیره توسط مردم به قالیشویی ها و خشکشویی اظهار داشت: منعی برای شستن اینگونه موارد وجود ندارد.

به محض ورود به منزل دست های خود را بشویید

وی همچنین در توصیه به اشخاصی که مجبور به فعالیت در خارج از منزل به خصوص اماکن عمومی هستند، گفت: مردم سعی کنند به محض ورود به خانه لباس های خود را دور از لباس های منزل نگهداری کرده و از تکان دادن آن در فضای منزل جدا خودداری کنند و سریعا دستان خود را به مدت حداقل ۲۰ ثانبه با آب و صابون شست وشو دهند.

دکتر میرزایی در پاسخ به این سوال نیز که آیا با گرم شدن هوا این ویروس از بین می رود یا نه، اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که امیدواریم ذات ویروس کرونا نیز همانند برخی ویروس ها به گونه ای باشد که با گرم شدن هوا کاهش یابد.

مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر چهارشنبه به دو هزار و ۹۲۲ نفر و فوت ناشی از کرونا نیز به ۹۲ نفر رسید. ۵۵۲ نفر در مجموع بهبود یافتند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × سه =