خبرخوب؛ محاسبه رایگان بهای برق کشاورزان کم مصرف در آذربایجان‌غربی

خبرخوب؛ محاسبه رایگان بهای برق کشاورزان کم مصرف در آذربایجان‌غربی

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۶:۳۵

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: بهای برق مصرفی صاحبان چاه‌های کشاورزی که از ساعت ۱۲ تا ۱۶ ظهر، یعنی ساعات پیک مصرف، پمپاژ و موتورهای های آب خود را خاموش کنند، و ساعات آبیاری خود را به ساعات پایانی شب موکول کنند رایگان محاسبه می‌شود.

به گزارش اخبارخوب به نقل از خبرآنلاین ، اکبر حسن بکلو افزود: درفصل تابستان که فصل پیک مصرف برق است ، ۳۳درصد از مصرف برق استان در ساعات پیک مربوط به مشترکان در بخش کشاورزی است.
وی ادامه داد: مشترکان به ازای ۳۱ روز همکاری در کاهش مصرف برق در چهار ساعت اوج بار از بخشودگی کامل بهای برق صورت حساب مصرفی بهره‌مند می‌شوند.
وی بیان کرد: مشترکانی که کمتر از ۳۱ روز در کاهش مصرف برق همکاری داشته باشند، به ازای تعداد روزهای همکاری از بخشودگی بهای برق صورت حساب مصرفی بهره‌مند می‌شوند.
وی اظهار داشت: همچنین شرکت برق برای مشترکانی که در این مدت همکاری لازم را با این شرکت داشته اند، پاداشی در نظر گرفته است که نرخ تعرفه اوج بار و مقدار انرژی کاهش یافته جمع می‌شوند و به عنوان پاداش در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: حداکثر مقدار انرژی مجاز در زمان اوج بار برای مصارف جانبی ۱۵۰ کیلووات ساعت در هر ماه است.
حسن بکلو بیان کرد: استفاده از لامپ‌های ال ای دی و کم مصرف به جای لامپ‌های رشته‌ای در تامین روشنایی، استفاده از سیستم آبیاری جدید، استفاده از الکترو پمپ‌های شناور و پربازده به جای الکترو پمپ‌های شف و غلاف و سرویس و بازدید دوره‌ای از تجهیزات الکتریکی راهکارهای مناسب برای کاهش مصرف آب و برق در بخش کشاورزی است.
وی تاکید کرد: در صورت رعایت اصول مدیریت مصرف از سوی مشترکان و کاهش استفاده در ساعات اوج مصرف می‌توان قدم موثری در راستای خدمت به مشترکین و تامین برق مشترکین بخش کشاورزی استان برداشت.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

20 + دوازده =