خبرخوب؛ ماجراجویی در معبد تاریخی

خبرخوب؛ ماجراجویی در معبد تاریخی

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۸:۰۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایسنا شرق آسیا در این سال‌ها با شتاب فزاینده‌ای به‌سمت سبک زندگی غربی عزیمت کرده است. با این حال آموزه‌های شرقی همچنان منفذهایی محسوب می‌شوند که به انسان گرفتار در زندگی ماشینی توصیه می‌کنند به اصل و ذات خویش بازگردند.

معبد جینکوانزا یک معبد تاریخی است که در پارک ملی بوخانسان در نزدیکی (شمال) سئول واقع شده است. این معبد به دستور پادشاه هیونجونگ از سلسله گوریو در قدردانی از راهب بزرگ بودایی، جینوان، ساخته شده است. در تاریخ آمده که جینکوان در زمان جوانی، زندگی پادشاه هیون جونگ را نجات داد و پادشاه با ساختن معبد ، برای او جبران کرد.

معبد جینکوانسا از چندین ساختمان تشکیل شده است و برنامه‌های موقتب اجرا می کند که بازدید کنندگان می‌توانند فرهنگ بودایی دست اول را با آن‌ها تجربه کنند. برای گروه‌ها، کودکان و جوانان برنامه‌هایی وجود دارد؛ حتا امکان اقامت تا به‌نوعی علاوه بر آشنایی با آیین بودایی، مشارکت‌کنندگان با استفاده از موقعیت طبیعتی که برای آن‌هم انرژی‌های خاص مفروضند، به پالایش روح و جسم خود در اقامت هدفمند یا ماجراجویانه‌ی خود دست یابند.

گردانندگان خوش‌برخورد معبد می‌گویند، کوه اگرچه همان کوه است اما هر بار که به آن نگاه می‌کنید، در ظاهر آن متفاوت است. بسته به تغییر هوا، بسته به تغییر فصول، بسته به زاویه دید، بسته به حالت ذهن بیننده، بسیار متفاوت است. اگرچه آموزه‌ها تغییر نمی‌کند اما نحوه نزدیک شدنشان به ما، با توجه به جریان زمان ، اشیاء و شرایط مختلف دیگر به اشکال مختلف بیان می‌شود. اکنون ما در موقعیتی هستیم که می‌توان دوره‌ای دیگر را در آثار تاریخ هزاره ترسیم کرد. اینجا بسیاری از افراد می‌توانند آزادانه به تعلیم نزدیک شوند و همچنین یک مکان استراحت دلچسب خواهد بود که در آن برای کسانی که در هرج و مرج زمان و خودخواهی شخصی غوطه‌ور هستند، آرام گیرند.


حکاکی سنگی بودا در نزدیکی ورودی جینکووانزا

جینکوانزا نیز مانند بسیاری معابد دیگر در سئول، در ابتدا برای عموم آزاد نبود. سرانجام در سال ۲۰۱۴ درهای خود را باز کرد تا بتواند با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار کند.

هرچند که این روزها شیوع ویروس کرونا موجب شده است که زمان برگزاری بسیاری از برنامه‌های از پیش طراحی شده معبد بازنگری شوند اما گردانندگان آن معتقدند که مخاطبان خود را به‌زودی ملاقات خواهند کرد.

اجرای مراسم مذهبی برای بازدیدکنندگان
غرفه ناقوس
مراسم چای با میان‌وعده‌های سنتی در جوار مجتمع پارک جینسون
مراقبه در دامان طبیعت

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

20 + 19 =