خبرخوب؛ طلا ارزان شد

خبرخوب؛ طلا ارزان شد

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۱۷:۱۶

اخبارخوب به نقل از تسنیم: در حالی که به دنبال انتشار خبرهایی از یک برنامه محرک اقتصادی احتمالی شاخص های بورس ژاپن شاهد رشد بوده است قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود، هرچند تنش های جدید بین آمریکا و چین بر سر هنگ کنگ مانع از افت بیشتر قیمت طلا شد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۷۲۸ دلار و ۶ سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی برای تحویل در ماه اوت نیز امروز با ۰.۴۵ درصد افت به ۱۷۴۵ دلار و ۶۰ سنت رسید.

کایل رودا، تحلیلگر آی جی مارکتس در این باره گفت: «من فکر می کنم با توجه به افزایش اشتهای ریسک پذیری تمایل به سمت بازارهای بورس و سایر دارایی های پرریسک افزایش یافته و این موجب کاهش جذابیت بازار طلا در کوتاه مدت شده است.»

وی افزود «با توجه به این وضعیت به نظر می رسد که در حالت کلی قیمت طلا نمی تواند از ۱۷۴۰ تا ۱۷۵۰ دلار بالاتر برود.»

قیمت جهانی طلا امروز 99/03/05

قیمت طلا روز جمعه شاهد رشد ۰.۸ درصدی بود و به ۱۷۳۹ دلار و ۵۱ سنت رسید اما در ساعات پایانی شاهد افت بود.

روزنامه نیکی ژاپن گزارش داده که این کشور در حال بررسی طرح محرک اقتصادی جدیدی به ارزش بیش از ۹۲۹ میلیارد دلار است که شامل برنامه های کمک مالی به شرکت های آسیب دیده از بحران کرونا خواهد بود. به دنبال انتشار این خبر شاخص نیکی ژاپن شاهد جهش ۱.۵ درصدی بود.

در هنگ کنگ روز یکشنبه هزاران نفر در اعتراض به برنامه پکن برای تصویب قانون امنیتی جدید در قبال این شهر دست به تظاهرات زدند. مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته تصویب این قانون جدید می تواند منجر به وضعیت تحریم های امریکا شود و وضعیت ممتاز این شهر به عنوان قطب مالی آسیا را به خطر بیاندازد

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده + 2 =