خبرخوب؛ رفع تصرف از ۵۸ هکتار از اراضی منابع طبیعی در یزد

خبرخوب؛ رفع تصرف از ۵۸ هکتار از اراضی منابع طبیعی در یزد

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۷:۵۴

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در ابتدای سال جاری در حوزه اراضی منابع طبیعی و ملی ۵۸ هکتار در استان یزد خلع ید شده است.

به گزارش اخبارخوب به نقل از خبرآنلاین در یزد؛ غلامعلی دهشیری بیان داشت:  مبلغ برآورد شده میزان خلع ید از اراضی منابع طبیعی ۴ میلیارد و ۸۹۹ میلیون و ۵۸۷ هزار ریال بوده که از متصرفین زمینخوار رفع تصرف شده است.
این مقام قضایی با تأکید بر برخورد قاطع قضائی با متصرفان اراضی ملی اظهار داشت: متخلفان برابر موازین قانونی تحت تعقیب قرار می‌گیرند و با قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز، اراضی ملی که متعلق به عموم است از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ خواهد ماند.
وی در ادامه بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر میان دستگاه قضائی و سایر نهادهای مسئول در حوزه صیانت از اراضی تأکید کرد و افزود: در خصوص ساخت و سازها و تصرفات غیر مجاز در استان، تدابیر لازم اندیشیده شده است و بررسی نحوه واگذاری در دستور کار دستگاه قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان قرار دارد.
این مقام مسئول تصریح کرد: نیروی انتظامی با تعامل با دستگاه قضا در برخورد با متصرفان غیر قانونی اراضی ملی و با اشراف اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی در سطح جامعه اجازه فعالیت مجرمانه به قانون شکنان نباید دهد.
دهشیری با اشاره به اینکه حفاظت از عرصه‌های ملی و منابع طبیعی اولویت مهم و اساسی مجموعه منابع طبیعی محسوب می‌شود خاطر نشان کرد: عرصه‌های منابع طبیعی متعلق به تمامی نسل‌ها است، بر همین اساس حفاظت از این سرمایه‌های ملی وظیفه‌ای همگانی به شمار می‌رود.
وی بر شدت برخورد با هر گونه دست اندازی و تصرف غیرقانونی به اراضی ملی و منابع طبیعی تاکید کرد و ابراز کرد: هر گونه دخل و تصرف اراضی ملی و دولتی و همچنین تغییر کاربری در اراضی کشاورزی تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد شدید و قاطعی صورت خواهد گرفت.
رئیس کل دادگستری استان در پایان ضمن تاکید برمشارکت و هم افزایی همه دستگاه‌ها و اطلاع رسانی مردمی امکان برخورد به موقع با متصرفان را فراهم می‌سازد و به همین منظور دستگاه قضائی استان یزد به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در این خصوص است.
لازم به ذکر است در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در اراضی ملی، مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × یک =