خبرخوب؛ رضوانی: به عملکردمان در فدراسیون شنا نمره قبولی می‌دهم/ مشکل اصلی شیرجه نداشتن سخت افزار است

خبرخوب؛ رضوانی: به عملکردمان در فدراسیون شنا نمره قبولی می‌دهم/ مشکل اصلی شیرجه نداشتن سخت افزار است

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۶:۰۰

به گزارشپایگاه خبری اخبار خوب به نقل از تسنیم سال ۱۳۹۸ برای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، علیرغم مشکلات اقتصادی و مالی خوب بوده است به طوریکه محسن رضوانی رئیس فدراسیون می‌گوید با توجه به داشته‌هایمان عملکرد قابل قبولی در این سال داشته‌ایم. از تجهیز استخر مجموعه ورزشی آزادی، رکوردشکنی‌های ملی‌پوشان شنا و شیرجه و پافشاری برای برگزاری رقابت بین تیم‌های واترپلو ایران و قزاقستان برای کسب ورودی بازی‌های المپیک موارد مهمی است که در این فدراسیون اتفاق افتاده است.

رضوانی درخصوص عملکرد فدراسیون در سال ۹۸ صحبت کرد که در زیر می‌آید:

کردستان و قزوین استخردار شدند

امسال به دلیل تحریم‌ها، سال سختی برای همه ورزشی‌ها بویژه شنا بود چون استخرهای شنا برای بخش خصوصی خیلی جذاب است. در مجمع عمومی فدراسیون هم اعضای مجمع از داورزنی معاون سابق ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درخواست کرده بودند که حداقل یک استخر در اختیار هر استانی قرار گیرد که متاسفانه امسال فقط در سه یا چهار هیئت محقق شده است. از طرفی خوشبختانه از زمانیکه دکتر علی‌نژاد، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان شده است دو استخر در کردستان و قزوین در اختیار هیئت‌های استانی قرار گرفته است چون مدیرکل شان از هیئت دولت مجوز گرفتند و معاون ورزشی در هیئت دولت مصوب کرده است. این مسئله‌ای بوده است که با آن دست به گریبان بوده‌ایم.

پرسپولیس وارد لیگ شد

در رشته واترپلو به دلیل اینکه بعد از سال بازی‌های آسیایی بودیم و بعد از موفقیتی که در این بازی‌ها کسب کرد حال و هوای این رشته متفاوت بود و توانستیم با رایزنی هیئت رئیسه فدراسیون تیم پرسپولیس را در لیگ شنا و واترپلو داشته باشیم، و این یک اتفاق بزرگ بود.

سهران رکورد ۱۲ ساله پروانه را شکست

از طرف دیگر شناگران بویژه رده سنی ۱۵ تا ۱۷ سال رکوردهای خوبی را به دست آوردند که دراین میان بهترین رکورد متعلق به متین سهران که تمریناتش را با مربیگری فرد ایرانی در امارات انجام داد رکوردهای خوبی را کسب کرد و توانست در ماده ۲۰۰ متر پروانه رکورد ایران را بعد از ۱۲ سال جابجا کند. شناگران هم با روش جدیدی تمرینات‌شان را انجام می‌دادند که در مجارستان و قبل از اسفندماه بتوانند حمله اول شان را برای کسب سهمیه المپیک کنند که متاسفانه ویروس کرونا این مشکل را بوجود آورد که نتوانستند به طورکلی در رشته شنا هدف و راهبرد فدراسیون امسال این بوده است که شناگران بتوانند در محل سکونت‌شان با مربی خودشان و تحت نظر مدیر فنی تیم ملی شنا تمرین کنند که من تشکر ویژه‌ای از اسکندریون رئیس کمیته فنی شنا دارم و سمیع‌زاده مدیر تیم‌های ملی که توانستند کار خیلی خوبی را نهادینه کنند.

نداشتن سخت افزار مشکل عدیده شیرجه ایران

درباره شیرجه ما مشکل کمیت را همیشه به دلیل نداشتن سخت افزار داشتیم که مشکل عدیده این رشته است. با قاطعیت می‌گویم استخر آزادی تنها جایی است که می‌توانیم بگوییم امکاناتش استاندارد است. ما توانستیم با رایزنی‌های صورت گرفته سینا غلام‌پور را در شنا تحت نظر مربیان اروپایی به کشور تایلند و حمید کریمی را در شیرجه به یکی از مراکز مهم شیرجه دنیا در شهر کازان روسیه اعزام کنیم. قرار بود حمید کریمی در مسابقات انتخابی المپیک در کشور ژاپن شرکت کند که ۱۶ شیرجه رو در این رقابت‌ها انتخاب می‌شوند. مجتبی ولی‌پور هم به شرط اینکه مجوز کمیته فنی را می‌گرفت قرار بود با هزینه باشگاهش به این مسابقات اعزام شود. ما این موضوع را با ورزشکارانی مثل مجتبی ولی‌پور که خصوصی‌تر جلو می‌روند، گفته‌ایم اگر سهمیه بازی‌های المپیک را کسب کنند کلیه هزینه‌هایی که خودشان کرده‌اند را به همراه جوایزی فدراسیون به آنها پرداخت می‌کند. اگر ورزشکاری در شیرجه بتواند سهمیه کسب کند قصد دارم خودرو هدیه بدهیم.

سماجت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای برگزاری مسابقه انتخابی المپیک واترپلو

واترپلو بعد از موفقیتی که در بازی‌های آسیایی کسب کرد مورد توجه قرار گرفته است اتفاق خوبی که در این شرایط سخت اقتصادی و با رایزنی‌های صورت گرفته رخ داد این است که توانستیم دو اعزام به کره جنوبی و سنگاپور داشته باشیم که حتی بلیت هواپیما را از کشور میزبان دریافت کردیم و ملی‌پوشان توانستند اردوی مشترکی برگزار کنند و قرار بود قبل از مسابقات انتخابی المپیک به ترکیه اعزام شوند که به دلیل مسائلی که پیش آمد سفرشان لغو شد و متاسفانه در تمرینات ملی‌پوشان خلل بوجود آمده است. ما منتظریم فدارسیون جهانی تاریخ برگزاری مسابقه بین تیم ایران و قزاقستان را اعلام کند. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و فدراسیون برای برگزاری این رقابت محکم ایستاده‌اند.

تلاش می کنیم از هفته دوم فروردین ماه در استخر آزادی فقط یکی دو شناگری که در تهران هستند و شانس کسب سهمیه المپیک را دارند بتوانند با فاصله زمانی تمرینات‌شان را انجام دهند.

راه اندازی بانک اطلاعاتی

اتفاق بزرگ دیگری که در کادر اداری افتاد بانک اطلاعاتی بود. تمام کارهای آموزشی ما که یکی از گسترده ترین‌ها در رشته‌های مختلف است توسط سایت انجام می‌شود و رقمی که برای عضویت در سایت می‌گیریم برخلاف همه فدراسیون‌ها ۱۵ هزار تومان است تا بتوانیم جذب خوبی کنیم.

استخر آزادی تجهیز شد

آماده سازی دستگاه تاچ پد استخر آزادی یکی از کارهای مهم فدراسیون بود که توانستیم با پرداخت یک پنجم قیمت از فدراسیون جهانی این کار را انجام دهیم و اتفاق‌های بزرگ دیگری در راه بود که ویروس کرونا مانع آن شد.

وی در ادامه به مهمترین مسائل و اهداف فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اشاره کرد که در پی می‌آید:

*طرح ملی ریشه کنی عدم آشنایی با شنا یکی از اهداف فدراسیون است که با هماهنگی وزارت کشور، وزارت ورزش، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و نهادهای نظامی انجام می‌دهیم که طرح کشوری خواهد بود.

*لیگ متاسفانه به پایان نرسید و هدف فدراسیون این بود که بتواند از داور خارجی استفاده کند امیدوارم این مسئله رقم بخورد.  

*در سطح بین المللی در مجمع انتخاباتی کشور افغانستان  به عنوان نماینده فدراسیون جهانی انتخاب شدم که اتفاق بزرگی بود.

 *مسابقات رده‌های سنی در کشور هند برگزار شد که ملی‌پوشان در رشته‌های واترپلو و شیرجه به مدال دست یافتند و در شنا علاوه بر کسب مدال، رکوردشکنی هم کردند.

*من اگر به عنوان فردی بی طرف و کارشناس به عملکرد فدراسیون توجه کنم نمره قبولی می‌دهم. اگرچه صددرصد راضی نبودم اما با داشته‌هایمان از این عملکرد و نتایجی که کسب شده راضی هستم.

*اصفهان نیز موفق‌ترین هیئت استانی است و ۷۰ یا ۸۰ درصد بودجه فدراسیون ما پرداخت شده است.

*مهمترین هدف ما در سال ۹۹ موفق شدن در مسابقات قهرمانی آسیا از لحاظ فنی و گرفتن سهمیه‌های بازی های المپیک توکیو و اجرایی کردن طرح ملی توسعه شنا است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفت − دو =