خبرخوب؛ بهره برداری از ۴۰ میلیارد تومان پروژه بهداشتی و درمانی در کهگیلویه و بویراحمد

خبرخوب؛ بهره برداری از ۴۰ میلیارد تومان پروژه بهداشتی و درمانی در کهگیلویه و بویراحمد

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۸:۳۲

۴۰ میلیارد تومان پروژه بهداشتی و درمانی قرار است هفته آینده به بهره‌برداری برسد که کلینیک یاسوج جزء پروژه‌های افتتاحی است که با افتتاح این پروژه ۱۴ سال چشم انتظار پایان داده می‌شود.

اخبارخوب به نقل از خبرآنلاین ، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ۴ کلینیک است که وضعیت فیزیکی کلینیک‌ها یکی از دیگری بدتر است. کوچکی ساختمان‌ها به طوری که جا برای نشستن بیماران و همراهان نیست و مستهلک بودن آنها بخشی از مشکلات این مراکز بهداشتی و درمانی هستند.

در موارد دیگری کلینیک شماره ۳ (زنان و داخلی) شهر یاسوج با شرکت تعاونی روستایی که طی یک سال اخیر به نمایشگاه صنایع دستی تبدیل شده ادغام شده که این وضعیت شایسته مردم و حوزه بهداشت و درمان نیست.

از سوی دیگر جمعیت مرکز کهگیلویه و بویراحمد روز به روز در حال افزایش است و با توجه به افزایش جمعیت نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی بیشتری احساس می‌شود اما کلینیک‌های شهر یاسوج قادر به پاسخگویی این نیاز مردم نیستند.

 در سفر دولت نهم به استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۸۵ احداث کلینیک بزرگ در ۵ طبقه و با متراژ ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع مصوب شد و کلنگ ساخت کلینیک بزرگ شهر یاسوج همان سال هم به زمین زده است.

با آغاز ساخت این کلینیک مردم سال‌ها منتظر به بهره‌برداری رسیدن این واحد بهداشتی و درمانی بودند و در مناسبت‌های مختلف  هم تیتر و هم مطالبه رسانه‌ها زمان دقیق بهره‌برداری از این پروژه بود اما این پروژه علی‌رغم عمر طولانی ۱۴ ساله هیچ‌گاه به بهره‌برداری نرسید و باید گفت مردم از این پروژه ناامید شدند.

با شیوع کرونا وضعیت کلینیک‌های شهر یاسوج و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز وضعیت کلینیک در حال ساخت یاسوج به عنوان مطالبه مردم مطرح شد تا اینکه در نشست روز گذشته ستاد استانی بیماری کرونا از افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی خبر داده شد و ظاهرا پروژه جدید نیز در این پروژه‌ها دیده می‌شود.

جلال پوران‌فر معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی از افتتاح ۴۰ میلیارد تومان پروژه بهداشتی و درمانی در هفته آینده در استان خبر داد و گفت: پروژه کلینیک شهر یاسوج که با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان احداث شد یکی از پروژه‌های افتتاحی است و در صورتی که این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گیرد به ۱۴ سال چشم انتظاری مردم برای بهره‌برداری از یک کلینیک ۵ طبقه‌ای پایان داده خواهد شد؟

این پروژه قرار است هفته آینده به بهره‌برداری برسد و برای پایان ۱۴ سال انتظار گویا فقط ۷ روز مانده است و مردم این بار امیدوارند پروژه مجهز کلینیک یاسوج در روزهای تاخت و تاز کرونا و در حالی که پروتکل‌های بهداشتی باید رعایت شوند به بهره‌برداری برسد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

16 + هفت =