خبرخوب؛ بهره‌برداری از ۲۰۰ کلاس درس تا شروع سال تحصیلی در خراسان‌جنوبی

خبرخوب؛ بهره‌برداری از ۲۰۰ کلاس درس تا شروع سال تحصیلی در خراسان‌جنوبی

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۲۱:۰۴

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت: ۵۰۸ کلاس درس در استان در حال ساخت است که از این تعداد ۲۰۰ کلاس تا شروع سال تحصیلی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش اخبار خوب به نقل از خبرنگار مهر، محمود چاوشان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر در خراسان‌جنوبی در حوزه نوسازی و تجهیز مدارس ۱۷۵ پروژه شامل ۵۰۸ کلاس درس در حال اجرا است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ۲۰۰ کلاس درس تا شروع سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری می‌رسد، بیان‌کرد: در صورت تأمین اعتبار لازم حدود ۲۰۰ کلاس درس دیگر نیز تا پایان سال ۹۹ به اتمام خواهد رسید.

چاوشان با بیان اینکه اتمام پروژه‌های نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی به ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، ادامه داد: از ۱۷۵ پروژه در دست اجرا ۲۰ پروژه با اعتبار صد در صد دولتی و ۱۵۵ پروژه به صورت مشارکتی با خیرین ساخته می‌شود.

وی گفت: در پروژه‌های مشارکتی حدأقل ۳۰ درصد اعتبار توسط خیرین تأمین می‌شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از تعداد ۱۷۵ پروژه در حال ساخت تعداد ۹ پروژه در شهرستان بشرویه، ۲۶ پروژه در بیرجند، دو پروژه در خوسف، ۱۸ پروژه در درمیان، چهار پروژه در دستگردان، ۱۰ پروژه در زیرکوه، ۱۳ پروژه سرایان و ۲۳ پروژه در سربیشه در حال احداث است.

چاوشان بیان‌کرد: همچنین ۱۱ پروژه در طبس، هشت پروژه در فردوس، ۱۹ پروژه در قاین و ۳۲ پروژه در شهرستان نهبندان در حال احداث است.

وی یادآور شد: براساس این آمار بیشتر پروژه‌ها مربوط به شهرستان‌های بیرجند، نهبندان و سربیشه است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

10 + نه =