خبرخوب؛ بانوان فعال شرکت‌های دانش‌بنیان تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند

خبرخوب؛ بانوان فعال شرکت‌های دانش‌بنیان تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۲:۳۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ایرنا-«اشتراک‌گذاری تجربیات بانوان فعال شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا» عنوان رویدادی است که توسط مرکز امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود تا رونق فعالیت‌ها در زیست بوم فناوری و نوآوری بانوان سرعت گیرد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مهمان این رویداد است و بانوان موفق تجربیات خود در حوزه کارآفرینی و فعالیت‌های استارتاپی را در حضور او بیان می‌کنند، این رویداد همزمان با هفته گرامیداشت مقام زن و روز مشارکت اجتماعی و سیاسی زنان برگزار می‌شود، تالار اندیشه حوزه هنری ۲۷ بهمن‌ماه امسال میزبان این رویداد خواهد بود.

در سال‌های اخیر شاهد رشد فعالیت‌های فناورانه و استارتاپی توسط بانوان بوده‌ایم و آنها حضوری موفق در عرصه زیست بوم فناوری و نوآوری کشور داشته‌اند، بیان این تجربیات می‌تواند علاوه بر کمک به سایر بانوان کارآفرین برای شروع فعالیت به توسعه فعالیت‌ها در این زیست بوم کمک کند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی میزان بانوان دانش آموخته دانشگاهی ۱۷ برابر شد و ۸۰ درصد این بانوان در سطوح کارشناسی و بالاتر قرار دارند، پس با فراهم کردن بستر مناسب می‌توان شاهد حضور پررنگ‌تر بانوان در فعالیت‌های اجتماعی شد.

بر اساس این گزارش، مرکز امور بانوان معاونت علمی و فناوری رشد و توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در این حوزه را مد نظر دارد. در این راستا نیز از بانوان فناور و خلاق حمایت می‌کند. برای تحقق این هدف بازیگران این زیست بوم همچون مراکز رشد، شرکت‌های دانش بنیان مورد حمایت این معاونت قرار دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده + 12 =