خبرخوب؛ انتخابات و چالش‌های اصلی و فرعی فوتبال

خبرخوب؛ انتخابات و چالش‌های اصلی و فرعی فوتبال

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۰۶:۰۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از مشرق نیوز موضوع فدراسیون فوتبال و اساسنامه‌ای آن که به برگزاری انتخابات ارتباط دارد، کلافی سردرگم شده است. فیفا با پیش کشیدن اصلاح اساسنامه اعلام کرده فدراسیون فوتبال نمی‌تواند انتخابات ۲۵ اسفند ماه را برگزار کند و پیش از برگزاری هر انتخاباتی، باید اساسنامه اصلاح شده به تأیید مجمع برسد که این مسئله به ابهامات دامن زده است.

در این بین بحث‌های فرعی زیادی به میان آمده، از جمله اینکه ارسال اساسنامه توسط چه اشخاصی صورت گرفته است. اینکه اساسنامه را چه کسی یا چه کسانی ارسال کرده‌اند، به گذشته ارتباط داشته و آنچه اکنون اهمیت دارد موضوع تأیید سریع اساسنامه اصلاح شده و برگزاری انتخابات در آینده‌ای نزدیک است.

پرداختن به مسئله زمان ارسال اساسنامه برای فیفا یا AFC و افرادی که این اقدام را انجام داده‌اند و شیوه ارسال آن، به جای خود موضوعی حائز اهمیت است. با این حال این مسئله در جای خود نیاز به پرداختن دارد و در شرایط فعلی یک موضوع فرعی و انحرافی است.

فدراسیون فوتبال اکنون دو موضوع مهم را پیش رو دارد. انتخابات و تأیید اساسنامه اصلاح شده که فیفا روی آن تأکید زیادی داشته است. اگر فدراسیون جهانی فوتبال همچنان روی موضع خود پافشاری کند و اجازه برگزاری انتخابات پیش از اصلاح اساسنامه را ندهد، مهمترین موضوع پیش رو قطعاً تأیید اساسنامه اصلاح شده خواهد بود، نه زمان ارسال اساسنامه قبلی و موضوعات مرتبط با آن.

فوتبال ایران که توسط مجموعه‌ای به نام فدراسیون فوتبال اداره می‌شود، اکنون در یک بلاتکلیفی به سر می‌برد که برای خروج آن از این بلاتکلیفی، باید سریعاً شرایط برگزاری انتخابات فراهم شود. برای فراهم شدن این شرایط نیز باید هر چه سریع‌تر اصلاحات روی اساسنامه به تأیید مجمع برسد.

طبق صحبت‌های مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان فدراسیون آخرین مکاتبات و رایزنی‌های خود را برای برگزاری انتخابات با فیفا انجام داده و منتظر پاسخ است. اگر فیفا تا دو سه روز آینده پاسخ جدیدی به فدراسیون بدهد و اجازه برگزاری انتخابات و پس از آن اصلاح اساسنامه را داده شود، مسلماً فرصت خوبی برای خروج فوتبال از بلاتکلیفی است. با این حال اگر فیفا همچنان روی موضع خود بایستد یا با سکوت همان پاسخ قبلی را تأیید کند، پس باید انتخابات فدراسیون را لغو شده بدانیم.

فدراسیون فوتبال باید در شرایط فعلی هرچه سریع‌تر شرایط برگزاری مجمع برای تأیید اساسنامه اصلاح شده را فراهم کند که بلاتکلیفی فدراسیون بیشتر از این ادامه‌دار نشود. اساسنامه‌ای که در نهایت چه پیش و چه پس از انتخابات باید اصلاحات آن به تأیید برسد و در این شرایط نباید فرصت را از دست داد یا سرگرم مسائل فرعی شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سیزده − 4 =