خبرخوب؛ امکان کاهش قیمت خودرو تا ۲۵ درصد وجود دارد

خبرخوب؛ امکان کاهش قیمت خودرو تا ۲۵ درصد وجود دارد

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۷:۴۸

«محمود نجفی‌سهی»، عضو هیات نمایندگان انجمن همگن قطعات سراسری خودرو، گفت : بر اساس مسئولیت‌هایی که دارم به بررسی صورت‌های مالی فولاد، فلزات آهنی، کانی‌های فلزی و پتروشیمی ارائه شده در بورس پرداختم که بر اساس آن کانی‌های فلزی و مواد معدنی طی ۷ سال، ۱۱۲ تا ۱۲۰ درصد سود خالص، پتروشیمی ۶۳ درصد و فولاد و فلزات غیر آهنی ۳۸ درصد سود خالص، داشتند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از برنا این فعال اقتصادی ادامه داد: جمع‌بندی‌ها و محاسبات انجام گرفته نشان داد که اگر این صنایع حتی ۲۵ درصد قیمت فروش خود را کاهش می‌دادند، باز هم ۲۰ درصد سود خالص داشتند و ۲۰ درصد سود خالص در صنعت ایران طی ۵ سال، ایده‌آل‌ترین و بهترین حالت سرمایه‌گذاری است.

نجفی سهی با اشاره به افزایش چند برابری قیمت مواد اولیه قطعات خودرو که وابسته به نرخ ارز هم نبودند، تاکید کرد: اگر همه این صنایع تنها ۲۵ درصد از قیمت فروش خود را کاهش می‎دادند، مواد اولیه مورد نیاز صنعت خودرو ۲۵ درصد ارزان‌‌تر می‌شد و درنتیجه آن قیمت تمام شده خودرو با احتساب همه عناصر می‌توانست، کاهش قابل توجهی داشته‌باشد.

او افزود: در صنعت پتروشیمی طی این هفت سال، قیمت ورودی کارخانه بین ۴۰ تا ۴۵ درصد ثابت بوده اما ناگهان این شرکت در صورت‌های مالی خود به طور رسمی، اعلام کرده که ۶۳ درصد سود تبدیل به زیان شده‌ است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج × 4 =