خبرخوب؛ استقلال برای قهرمانی به چه تغییراتی نیاز دارد؟ بررسی عملکرد تیم فرهاد مجیدی

خبرخوب؛ استقلال برای قهرمانی به چه تغییراتی نیاز دارد؟ بررسی عملکرد تیم فرهاد مجیدی

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۲۰:۰۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از پارس فوتبال استقلال در چند سال اخیر همواره تغییرات زیادی در فصل نقل و انتقالات تابستانی داشته است و به نظر می رسد که همین موضوع باعث شده تا آبی پوشان نتوانند که نتایج خوبی به دست آورند.

در چهار فصل اخیر که پرسپولیس یکه تاز فوتبال ایران بوده است و سه قهرمانی پیاپی کسب کرده و در آستانه چهارمین قهرمانی خود نیز قرار دارد اصلی ترین دلیل این نتایج درخشان ثباتی بود که برانکو به تیم بخشید و همچنان ادامه دارد.

بازیکنان پرسپولیس مدتها است که در کنار هم بازی می کنند و همین باعث شده است تا آنها این نتایج درخشانی را رقم زنند. سرخ پوشان پایتخت در فصل نقل و انتقالات همواره کمترین تغییرات را نسبت به دیگر تیم ها داشته اند و معمولا یکی دو بازیکن از تیم جدا می شدند و جایگزین های هم برای آنها انتخاب می شدند.

اما در استقلال اصلا شرایط اینگونه نبوده است و معمولا خریدهای تیم آبی پوشان در چند سال اخیر خوب بوده اند اما در تابستان آنها جدا می شوند و همین باعث می شود تا بازیکنان جدیدی جذب شوند و آنها برای ثابت کردن خود به زمان نیاز داشته باشند.

مامه تیام، امید ابراهیمی، پژمان منتظری، پاتوسی، الهیار صیادمنش از بازیکنان تاثیر گذار و کلیدی استقلال بودند که می توانستند با ماندن در این تیم روزهای خوبی را رقم زنند اما در نهایت آنها جدا شدند و استقلال مجبور شد که بازیکنان جدیدی جذب کند.

استقلال چه با شفر و چه با منصوریان و استراماچونی فصل را بد شروع می کرد و در ادامه نتایج خوبی کسب می کرد. امتیازات زیادی که آبی پوشان در ابتدای فصل از دست می دادند باعث می شد که با تیم صدرنشین ک غالبا پرسپولیس بود فاصله زیادی بگیرد و همین باعث شود که در نهایت قهرمانی را از دست دهند.

دلیل اصلی این روند چه بود؟ همین تغییرات زیادی بود که تیم در تابستان داشت. در همه جای دنیا بازیکنان جدید برای اثبات کردن خود به زمان نیاز دارند و استقلال هم تاوان چنین چیزی را می داد. بنابرین اگر تیم آبی پوش پایتخت می خواهد که فصل بعد از همان ابتدا مدعی قهرمانی باشد و شروعی توفانی داشته باشد باید بازیکنان کلیدی خود را حفظ کند و اجازه جدایی را به آنها ندهد.

پس بنابرین گام نخست استقلال حفظ کردن بازیکنان کلیدی و تاثیر گذار تیم است. استقلال اگر می خواهد که فصل بعد در لیگ برتر قهرمان شود و در لیگ قهرمانان آسیا هم بدرخشد باید در گام نخست بازیکنانی مثل دیاباته، مهدی قائدی، ارسلان مطهری، علی دشتی، حسین حسینی، وریا غفوری،علی کریمی و روزبه چشمی را که بیشترین نقش را در نتایج خوب این تیم دارند حفظ کند و اجازه جدایی را به آنها ندهد.

در گام دوم باید خون تازه ای به تیم تزریق شود و در پست های که نیاز به جذب بازیکن است نفرات جدیدی اضافه شوند.

استقلال در چه پست های نیاز به جذب بازیکن دارد؟ اگر بنا را براین بگیریم که بازیکنی از ترکیب کنونی تیم را ترک نکند آن وقت آبی پوشان با یکی دو تغییر ساده می توانند تیم بسیار خوبی را راهی فصل بعد لیگ برتر کنند.

استقلال در پست مدافع راست به جذب یک بازیکن جدید خوب در حد وریا غفوری نیاز دارد.غفوری از بهترین و تاثیر گذارترین بازیکنان استقلال است. او معمولا در همه دیدارها در ترکیب اصلی به میدان می رود و این باعث می شود تا با سن و سال بالای که دارد کیفیت او پایین آید و در بعضی از بازی های خسته شود.

استقلال در صورت آسیب دیدگی وریا غفوری و یا خستگی او هیچ گزینه ای برای جایگزینی او ندارد و به همین خاطر باید یک جایگزین خوب برای این بازیکن در تابستان جذب شود تا تیم مشکلی از این حیث نداشته باشد.

وضعیت استقلال در خط دفاعی هم اصلا خوب نیست و هنوز تیم نتوانسته است که جایگزین خوب و مورد اعتمادی برای پژمان منتظری پیدا کند.

سیاوش یزدانی و نیکولای بودوروف دو مدافع مرکزی استقلال برای جایگزینی پژمان منتظری بودند اما هیچ کدام از این دو بازیکن نتوانسته اند که انتظارات را برآورده کنند.یزدانی که بیشتر بازی ها را به خاطر آسیب دیدگی از دست داده است و بودروف هم که بسیار کند نشان می دهد که البته با توجه به سن و سالی که دارد طبیعی است.

استقلال در میانه میدان و خط حمله خود در شرایط بسیار خوبی است و اگر بتواند این بازیکنان را حفظ کند و تنها خط دفاعی اش را تقویت کند قطعا شانس بالای برای قهرمانی در لیگ و درخشش در لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × 4 =