خبرخوب؛ آخرین خبر از وضعیت انتخاب دستیاران ایرانی اسکوچیچ

خبرخوب؛ آخرین خبر از وضعیت انتخاب دستیاران ایرانی اسکوچیچ

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۸:۰۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از پارس فوتبال فدراسیون فوتبال بعد از مدت‌ها تأخیر درشرایطی دراگان اسکوچیچ را به‌عنوان جانشین مارک ویلموتس انتخاب و هدایت تیم‌ملی بزرگسالان را به این مربی کروات سپرد که هنوز تکلیف دستیاران او به صورت رسمی مشخص نشده است. البته مسئولان فدراسیون و سازمان تیم‌های ملی درحال انجام اقدامات لازم در این زمینه هستند و طبق اعلام منابع موثق، خبری نهایتا تا اواسط هفته آینده اعضای کادرفنی اسکوچیچ به صورت رسمی معرفی خواهند شد.

طبق توافق صورت‌گرفته بین فدراسیون و اسکوچیچ قرار است که دو مربی خارجی و دو مربی ایرانی در کادر فنی تیم‌ملی حضور داشته باشند. ملادن زگانیر که سابقه کار در تیم زیر ۲۱‌سال کرواسی را دارد، در کنار تونی اوسنیک که در تیم‌ملی اسلوونی کار کرده، حضورشان در تیم‌ملی قطعی شده و به ‌زودی کارهای مربوط به عقد قرارداد آنها نیز انجام خواهد شد. گفتنی است تونی ۴۵ساله سابقه دستیاری اسکوچیچ را در تیم‌های العربی کویت، النصر عربستان، خونه به خونه بابل و صنعت نفت آبادان در کارنامه دارد. تونی همچنین به‌عنوان مربی تیم‌ملی اسلوونی در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی برزیل حضور داشته است. پس او هم شناخت کافی از فوتبال ایران را دارد. البته مشکل اصلی اینجا است که این دو دستیار را فدراسیون فوتبال رسما معرفی نکرده و دلیل این مساله مشخص نیست.

ماجرای صندلی های خالی روی نیمکت تیم ملی

فدراسیون فوتبال و اسکوچیچ برای انتخاب دستیار ایرانی اما هنوز به یک جمع‌بندی کامل نرسیده‌اند و مذاکرات در این رابطه ادامه دارد. در رسانه‌ها نام وحید ‌هاشمیان،‌ کریم باقری و مارکار آقاجانیان به‌عنوان گزینه‌های پیشنهادی به سرمربی تیم‌ملی مطرح شده است. گفته می‌شود که اخیرا اسکوچیچ و ‌هاشمیان نیز در یک جلسه به صورت مفصل با هم صحبت کرده‌اند. این درحالی است که شایعات غیررسمی حکایت از این مسأله دارد که شاید ‌هاشمیان نپذیرد کنار اسکوچیچ در تیم‌ملی کار کند اما وقتی با مدیران فدراسیون درباره این موضوع صحبت می‌کنید، آنها روی این جمله تأکید می‌کنند:

«جمع‌بندی جلسات و مذاکرات انجام‌شده برای ادامه حضور ‌هاشمیان در کادر فنی تیم‌ملی خیلی مثبت است و مذاکرات ادامه دارد».

درباره کریم باقری اما شرایط کمی خاص است. اسکوچیچ برای کنترل حواشی و مدیریت بازیکنان تیم‌ملی با مشورت‌هایی که با نزدیکان خود داشته، تصمیم گرفت یک چهره خوشنام و بزرگ فوتبال ایران را به کادر فنی تیم‌ملی اضافه کند تا با این اتفاق بازیکنان نتوانند حاشیه‌ای ایجاد کنند و کادر فنی را نادیده بگیرند. به هرصورت حضور کریم باقری در کادر فنی پرسپولیس در سال‌های اخیر یکی از عوامل اصلی موفقیت‌های این تیم بوده است. تمام بازیکنان از او حساب می‌برند و بسیاری از حواشی توسط باقری کنترل می‌شود. به همین ترتیب، اسکوچیچ امیدوار است که مدیران فدراسیون بتوانند باقری را برای کمک به تیم‌ملی راضی کنند، کاری که اصلا راحت هم نیست؛ چون قرارداد مالی کریم باقری با پرسپولیس سنگین است و این تیم هم در لیگ،‌ جام‌حذفی و لیگ قهرمانان آسیا شرایط بسیار حساسی دارد. از طرف دیگر، قرارداد اسکوچیچ با فدراسیون هم برای چهار مسابقه منعقد شده و کادر فنی هیچ ثباتی برای فعالیت به صورت طولانی ندارد. به همین ترتیب ممکن است نتیجه مذاکرات مثبت نباشد. شاید هم باقری قبول کند به صورت موقت و برای کمک به تیم‌ملی در کنار کار در پرسپولیس به اسکوچیچ هم کمک کند.

درباره دیگر اعضای کادر تیم‌ملی هم با اینکه به خاطر شرایط اخیر کنفرانس خبری اسکوچیچ مدیررسانه ای کنار او حضور نداشت. البته امیر مهدی علوی در این نشست در سالن حضور داشت اما کنار اسکوچیچ ننشست تا شایعات درباره اش قوت بگیرد. همچنین محمدرضا ساکت، بازنشسته هم مثل قبل تا به امروز همه‌کاره امور تیم‌های ملی و سرپرست تیم‌ملی بزرگسالان است اما ممکن است بعد از برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون در تاریخ ۲۵ اسفند،‌ رئیس جدید ساکت را کنار بگذارد و یک سرپرست جدید برای تیم‌ملی انتخاب کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

11 − 2 =