خبرخوب؛۱۶۰۰ مدرسه استثنایی کشور در طرح لاله های روشن مشارکت دارند

خبرخوب؛۱۶۰۰ مدرسه استثنایی کشور در طرح لاله های روشن مشارکت دارند

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۱:۴۰

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل ازایرنا- رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: با توجه به اینکه طرح لاله های روشن با عنوان «۴۰ هزار شهید، ۴۰ هزار یادواره، ۴۰ هزار مدرسه» در سراسر کشور در حال اجرا است، ۱۶۰۰ مدرسه آموزش و پرورش استثنایی کشور نیز در این طرح مشارکت دارند.

سیدجواد حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: به همین منظور یک هزار و ۶۰۰ مدرسه استثنایی نیز در سطح مدارس دوره متوسطه اول و دوم در این برنامه پرورشی مشارکت می کنند. هدف از حضور دانش آموزان استثنایی در این طرح این است که فرهنگ ایثار و شهادت در این مدارس هم ترویج شوند.

وی ادامه داد: طرح ملی لاله‌های روشن، یادواره ۴۰ هزار شهید دانش‌آموز و فرهنگی با عنوان «۴۰ هزار شهید، ۴۰ هزار یادواره، ۴۰ هزار مدرسه» به مناسبت ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از روز ۱۶ بهمن آغاز شده و هم اکنون در سراسر کشور در حال اجرا است.

حسینی در ادامه به برگزاری برنامه یاوران انقلاب در تمام مدارس کشور همچنین مدارس استثنایی کشور اشاره کرد و گفت: تمام برنامه های آموزش و پرورش کشور در بعد تربیتی و سیاسی در مدارس استثنایی هم اجرا می شود؛ به همین منظور طرح لاله روشن نیز در حوزه استثنایی اجرا شده است.

حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن وظیفه همگانی است

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه از همه همکاران فرهنگی برای مشارکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه دعوت کرد و اظهار داشت: شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن وظیفه همگانی است و باید در این راهپیمایی حضوری پرشکوه و همگانی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: ۲۲ بهمن امسال همزمان با اربعین شهادت سردار دل‌ها سپهبد حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکای جنایتکار است. ضمن تبریک این ایام و گرامیداشت یاد سردار شهید از عموم جامعه فرهنگیان عزیز کشورمان به ویژه فرهنگیان آموزش و پرورش استثنایی کشور که در مسیر توسعه و تعالی کشور و پیشبرد آن تاثیرگذار بوده‌ و از دانش آموزان استثنایی که در عرصه‌های مختلف فرهنگی، قرآنی، علمی، هنری و ورزشی مایه مباهات ایران بوده اند، دعوت می‌کنم تا با حضور مقتدرانه خود در این اجتماع ملی، برگ زرین دیگری بر اوراق پرافتخار ایران اسلامی افزوده و حماسه پرشور دیگری را رقم زنند.

حسینی تصریح کرد: در حالی چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی را گرامی می داریم که ایران امروز به عظمت حضور و اراده بزرگ مردمانی قد برافراشته است که ثمره ایمان و استقامت آنها، حضور مقتدرانه و عزت مدارانه جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی است.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش نیز در این باره گفت: برگزاری طرح ملی لاله‌های روشن، یادواره ۴۰ هزار شهید دانش‌آموز و فرهنگی با عنوان «۴۰ هزار شهید، ۴۰ هزار یادواره، ۴۰ هزار مدرسه» طرحی موثر و تلاشی ارزشمند در جهت صیانت از میراث گرانبهای شهدای معزز و ترویج فرهنگ غنی و حیات‌بخش ایثار، مقاومت و شهادت است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک + 2 =