جان «سنگلج» را به خطر نیندازید!

پریسا مقتدی، مدیر تماشاخانه سنگلج درباره تخریب ساختمان مجاور این تماشاخانه، با بیان این که «نگران جان سنگلج هستیم»، واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، مدیر این تماشاخانه، با ابراز نگرانی برای ساختمان تماشاخانه سنگلج که یکی از قدیمی‌ترین تماشاخانه‌های تهران است، گفت: اواخر سال گذشته مطلع شدیم که این ساختمان تخلیه شده و قرار است که نوسازی شود، نه این که تخریب شود. از همان موقع تماس هایی با آقای نادعلی، رئیس کمیسیون فرهنگی فرهنگی شورای شهر داشتیم و از طریق آقای نظری، مدیر کل هنرهای نمایشی، به وزیر ارشاد و وزارتخانه اطلاع داده و موضوع توسعه تماشاخانه سنگلج  پیگیری شد.

وی با ابراز تاسف از این که حدود یک هفته قبل متوجه شده اند که در ساختمان مجاور تماشاخانه به جای بازسازی، تخریب صورت می گیرد، ادامه داد: حدود ۷ تا ۱۰ روز پیش متوجه شدیم که موضوع، نوسازی نیست و دارد تخریب صورت می گیرد. خیلی نگران شدیم. بحث الحاقی اش در این مرحله اولویت نبود تا اینکه از طریق مدیر کمیته هنر کمیسیون فرهنگی شورای شهر سرکار خانم مرادزاده ، مطلع شدیم که تلاش هایی شده و ارتباطاتی با شهردار محترم گرفته شده است.

مقتدی درباره پیگیری های روزهای گذشته توضیح داد: طی روزهای گذشته مجددا این مساله را به آقای نادعلی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و مدیر کل هنرهای نمایشی اطلاع دادیم و عکس و فیلم هایی را تهیه کردیم و طی نامه نگاری هایی که انجام داده‌ایم، اعلام نگرانی کردیم که این تخریب دارد صورت می گیرد.

جان «سنگلج» را به خطر نیندازید!

این مدیر افزود: درجریان هستم که مدیر کل محترم نیز مکاتباتی با وزیر داشته اند. با دفتر طرح های عمرانی وزارتخانه، جناب آقای جان نثار و همکارانشان، مهندس توکلیان، گفتوگو کردیم که دیدار حضوری از پروژه داشتند و با مهندسین آن پروژه نیز صحبت کردند. متاسفانه این طور به گوش ما رسید که ۲۰ متر هم می خواهند پایه ریزی کنند. هر چند مهندسین دفتر طرح و برنامه معتقد بودند که اگر دقت لازم در این تخریب و پی ریزی بشود، مشکلی پیش نمی آید اما آنها هم به سهم خودشان نگرانی هایی داشتند. به هر حال سی سال از ساخت آن ساختمان می گذرد و به نوعی این دو ساختمان در گذر زمان به هم تکیه داده اند.

جان «سنگلج» را به خطر نیندازید!

مقتدی در پایان تاکید کرد: نگران جان سنگلج هستم و تلاش خودمان را کرده‌ایم. درخواست عاجزانه خانواده تئاتر از مدیران ارشد شهرداری به خصوص شهردار محترم منطقه ۱۲ و شهردار محترم تهران جناب زاکانی است که اگر با موضوع توسعه تماشاخانه و الحاق این ساختمان و زمین کناری به هر دلیلی همراهی نمی کنند، خواهش می کنم، عاجزانه خواهش می‌کنم که جان سنگلج را به خطر نیاندازند. جان این تماشاخانه قدیمی و خاستگاه نمایش ایرانی را به خطر نیاندازند.

جان «سنگلج» را به خطر نیندازید!

در این زمینه بخوانید:

تماشاخانه سنگلج ثبت ملی شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا