تلاش برای تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» در حج و زیارت

تلاش برای تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» در حج و زیارت

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۳:۴۵

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت امروز دوشنبه در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان حج و زیارت با تبریک سال جدید به شعار امسال اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۸ شعار رونق تولید و سال ۱۳۹۹ شعار جهش تولید و امسال شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» را مطرح فرمودند که این امر نشان  از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخودار است.

وی با بیان اینکه همه باید در تولید نقش آفرین باشند، تصریح کرد: تولید تنها در بخش کشاورزی و صنعتی محدود نمی‌شود؛ بلکه تولید فکر و علم از اهمیت بیشتری برخوردار است، البته پشتیبانی از تولید، کار سختی است و افزون بر آن باید به دنبال مانع‌زدایی پیش رفت تا تولیدات رونق بیشتری بگیرند.

سرپرست حجاج ایرانی، تدبیر و تفکر برای بهینه‌شدن برنامه‌ها برای مانع‌زدایی را بسیار مهم برشمرد و تاکید کرد: اگر کسی به دنبال مانع‌زایی و مانع‌تراشی برود؛ به یقین خلاف دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله عمل کرده است، در حالی که وظیفه همه این است که تمامی توان خودمان را در بهینه و هدفمند شدن تولید به کارگرفته، چوبها را از لای چرخ تولبد وسنگها را از سر راه آن برداشت.

وی با بیان اینکه همه انسان‌ها مولد هستند، افزود: امروز برخی از تولیدها مفید نیست باید سعی کرد تا خروجی کارها مفید باشد و از برنامه‌های تولیدی پشتیبانی کرد.

به دنبال تقویت ارزش‌های معنوی در جامعه هستیم

علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز در ادامه این جلسه ضمن تبریک سال جدید موضوع شعار سال را مورد اشاره قرار داد و گفت: تولید تنها در حوزه انجام خدمات نیز شقه‌ای از تولید است، البته صنعت گردشگری یکی از صنایع درآمدزا در تمامی دنیا به شمار می‌آید و در حوزه زیارت، ثروتی که تولید می‌شود، پول نیست، بلکه ما به دنبال تقویت ارزش‌های معنوی در جامعه هستیم.

وی تقویت ارزش‌های معنوی در جامعه را از امور مهم تولید در بخش حج و زیارت دانست و تصریح کرد: سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، سفرهای حج و زیارت تعطیل شد که از این فرصت استفاده کرده و با مشارکت همه همکاران، اصلاح فرآیندها صورت گرفت. بنابراین حج و زیارت به دنبال رفع موانع و ارتقای کار پیش خواهد رفت که افزایش کیفیت، سرعت، دقت و کاهش هزینه‌ها از جمله این اهداف به شمار می‌آیند.

نشست صمیمی و دیدار نوروزی حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در محل سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − 8 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

یک شب در دادسرا؛ قضاتی که تا صبح بیدارند!

گروه حقوقی خبرگزاری فارس- محمد خزائی: «شیفت شب» اغلب ما را به یاد آتش‌نشانان، پزشکان، پرستاران و ...