تحصیل ۳۰۰ دانشجو در مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان واحد علوم و تحقیقات عقد قرارداد پذیرش دانشجو با دانشگاه‌های مطرح دنیا

تحصیل ۳۰۰ دانشجو در مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان واحد علوم و تحقیقات عقد قرارداد پذیرش دانشجو با دانشگاه‌های مطرح دنیا

زمان انتشار : 1401/02/05 - 20:44

امیر اسماعیل‌آذر مدیر مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، توضیح داد: غیر فارسی‌زبانان سفیران فرهنگی ما هستند و با توجه به نقش مهم ارتباطات فرهنگی در اعتلای زبان و ادبیات فارسی، مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان را در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس کرده‌ایم.

اسماعیل آذر افزود: این مرکز در مدت کوتاه فعالیت یک ماهه خود توانسته ۳۰۰ دانشجوی غیر ایرانی را که اغلب از کشورهای عربی هستند پذیرش کند ولی در آینده نزدیک با عقد قرارداد با دانشگاه‌های مطرح دنیا تعداد دانشجویان افزایش محسوسی خواهد یافت.

وی با اشاره به فواید این موضوع گفت: هر خارجی که فارسی بیاموزد می‌تواند سفیر زبان و ادبیات فارسی باشد و اکنون در حال آموزش استادان جوان این مرکز و استفاده از ابزارهای آموزشی روز هستیم.

اسماعیل آذر با اینکه تدریس زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان سابقه طولانی دارد و شخصیتی به نام سیلوستر دوساسی در غرب مدرسه السنه شرقی را برای تدریس زبان‌های عربی، عبری، ترکی و فارسی دایر کرده بوده، افزود: این آموزش از دیرباز بوده ولی شاخه‌های زیادی نداشته است. امیدواریم با راه‌اندازی و حرکت رو به شتاب مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی شاهد افزایش نظام‌مند این حوزه باشیم و سالانه ۵۰۰ تا هزار دانشجو را آموزش دهیم.

وی در پایان گفت: دانشجویان دوره شش ماهه را به صورت ۱۲ ساعت در هفته در قالب کلاس‌های هشت تا ۱۰ نفره طی می‌کنند و در مجموع دو دوره مقدماتی یک و دو و دو دوره میانی و سپس دوره‌های تخصصی را پشت سر می‌گذارند. به عنوان نمونه اگر دانشجوی غیر فارسی زبان رشته فیزیک بخواهد در رشته ریاضی تحصیلات خود را ادامه دهد، باید پس از فارسی آموزی به مدت دو تا سه ماه در آموزش‌های تخصصی رشته ریاضی نیز شرکت کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × 4 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

ضرورت توجه هرچه بیشتر به ساختار قاعده‌مند زبان انجمن قلم از ظرفیت‌های شهرستانی بیشتر استفاده کند

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ یاسر احمدوند معاون ...