تازه‌ترین نشانه‌ای که داشتن هوش بیشتر را نشان می‌دهد

تازه‌ترین نشانه‌ای که داشتن هوش بیشتر را نشان می‌دهد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۲:۳۳

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، مطالعه نشان می‌دهد افرادی که مردمک چشم آنها بزرگ است از هوش بیشتری برخوردارند.

محققان اندازه  مردمک چشم داوطلبانی را که در آزمایش‌های مختلفی برای بررسی میزان هوش شرکت کرده بودند را ردیابی کردند و دریافتند، کسانی که اندازه مردمک پایه آنها بیشتر است از هوش بیشتری برخوردارند.

به گفته کارشناسان، این می‌تواند به دلیل فعالیت بیشتر در مناطق مغز مرتبط با هوش باشد؛ داوطلبان در آزمون‌های استدلال، توجه و حافظه شرکت کردند تا تیم انستیتوی فناوری جورجیا بتواند ارتباط بین اندازه مردمک چشم و هوش را بررسی کند.

آنها دریافتند که علاوه بر ارتباط با برانگیختگی، از اتساع مردمک چشم می‌توان برای درک تفاوت‌های فردی در هوش استفاده کرد.

محققان ۵۰۰ نفر از افراد ۱۸ تا ۳۵ ساله از آتلانتا را در یک آزمایش تحت بررسی قرار دادند، در حالی که اندازه مردمک چشم آنها توسط دستگاه ردیابی چشم کنترل می‌شد؛ این دستگاه بازتاب نور مردمک و قرنیه را از طریق یک دوربین پرقدرت ضبط می‌کند.

این امر نشان دهنده وجود پیوند محکمی بین مغز و چشم است که محققان امیدوارند در آینده با جزئیات بیشتری آن را مطالعه کنند؛ همچنین اندازه مردمک با سن ارتباط منفی داشت.

انتهای پیام/


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

11 − 8 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

پاسخ به سوالات پرتکرار درباره ربات جراحی از راه دور ایرانی/ چقدر می‌توان روی تاییدیه‌های استاندارد محصولات فناورانه سلامت ایرانی حساب کرد؟

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، همین چند ...