“بیستون” چشم و چراغِ کرمانشاه است

“بیستون” چشم و چراغِ کرمانشاه است

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۷:۴۵

استاندار کرمانشاه از بیستون به عنوان چشم و چراغ استان یاد کرد و بر لزوم توسعه همه جانبه این شهر، به‌ویژه در حوزه گردشگری تاکید کرد.

به گزارش اخبار خوب به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند در نشست امروز(۱۰ مهر) با شهردار و اعضای شورای شهر بیستون، از این شهر به عنوان چشم و چراغ استان کرمانشاه یاد کرد وافزود: بیستون معرف کرمانشاه در حوزه گردشگری است و چشم و چراغ استان محسوب می شود، بنابراین هرچه در این شهر هزینه شود، به نوعی به نفع استان و به‌ویژه شهر کرمانشاه است.

وی افزود: اگر شهردار کرمانشاه در بیستون هزینه کند کار عاقلانه ای است، چرا که با جذب گردشگر در بیستون، شهر کرمانشاه هم که در جوار این شهر است از مزایای آن برخوردار می شود.

ازوند با تاکید بر اِلمان سازی در این شهر گفت: فضای شهر بیستون به عنوان یک شهرِ گردشگری و شهری که ورودی شهر کرمانشاه است باید کاملا متفاوت بوده و گردشگرپذیربودن آن را آشکار کند و برای همین ساخت اِلمان های گردشگری می تواند چهره این شهر را تغییر دهد.

وی افزود: در این راستا برای ساخت هر اِلمان در این شهر بیش از ۱۰۰ میلیون تومان کمک می کنیم و اگر بیشتر هم نیاز بود آماده تامین آن هستیم، چرا که این کار اثر بسیاری در جذب گردشگر خواهد داشت.

“کاجستان” به شهرداری بیستون واگذار می‌شود

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به وجود کاجستان ۱۱۲ هکتاری در این شهر گفت: هم اکنون این کاجستان در اختیار منابع طبیعی است و مصوب می کنیم اگر شهرداری بیستون متعهد شود این منطقه را احیا می کند، اختیار این محوطه به شهرداری بیستون واگذار می شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات آسفالت در این شهر به‌ویژه در محور اصلی آن، گفت: با توجه به اینکه این مسیر بخشی از بزرگراه کربلا است، از معاون عمرانی استانداری می‌خواهیم در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی خواستار ساخت کنار گذر و کمربندی برای این شهر شود.

بازوند تصریح کرد: روزانه هزاران کامیون از این مسیر راهی شش مرز رسمی استان می شوند و همین امر تخریب خیابان های این شهر را رقم زده است، بنابراین می طلبد وزارت راه ساخت کنارگذر و کمربندی را برای این شهر در دستور کار قرار دهد و از نماینده شهرستان هرسین در مجلس شورای اسلامی هم می خواهیم این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به ساخت فرهنگسرا در این شهر گفت: این مکان به علت عدم تجهیز هنوز به بهره برداری نرسیده که در این زمینه از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهیم کار تجهیز این مکان را در دستور کار قرار داده تا این فرهنگسرا در ۲۲ بهمن امسال به بهره برداری برسد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهار + نه =