بوییدن رزماری در تقویت حافظه کودکان موثر است.

بوییدن رزماری در تقویت حافظه کودکان موثر است.

زمان انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۲ - ۰۶:۴۶

پژوهشگران دانشگاه نورث آمبریا  در پژوهشی که به تازگی گزارش آ« منتشر شده است دریافتند بوییدن عصاره ماده موثره روغن رزماری در تقویت حافظه #فعال (کاری) کودکان تاثیر بسزایی دارد.
این پژوهشگران در تحقیقات پیشین خود دریافته بودند که بوییدن اسانس روغنی طبیعی رزماری در بزرگسالان منجر به بهبود توانمندی های عصب-روانشناختی و شناختی می شود.
در پژوهش حاضر ۴۰ کودک سنین ۱۰-۱۱ سال در کلاس درس با/بدون اسانس رزماری مورد ارزیابی های عصب-روانشناختی قرار گرفتند. نتایج نشان دادند که کودکانی که در کلاس با رایحه طبیعی رزماری مورد ارزیابی قرار گرفتند، عملکردی به مراتب بهتر از کودکان دیگر داشتند. هنوز مکانیزم عمل و محل اثر اسانس طبیعی رزماری در مغز مشخص نیست و فاز بعدی پژوهش های این دسته از محققان برای شناسایی این موارد است.
حافظه کاری (فعال) مهمترین بخش در یادگیری های رسمی و آموزشی است، بطوری که مهمترین شاخص و مولفه پیشرفت تحصیلی افراد در ارزیابی های عصب-روانشناختی، سطح فعالیت و عملکرد حافظه فعال (کاری) آنهاست. بر این اساس، پژوهشگران پیشنهاد کرده اند در محیط های کلاسی و آموزشی رسمی و غیر رسمی از گیاه و یا عصاری طبیعی رزماری برای افزایش توانمندی های اجرایی شناختی کودکان و نوجوانان استفاده شود.

این پژوهش امروز (۴ می ۲۰۱۷) در کنفرانس سالانه انجمن روانشناسی بریتانیا ارائه شد.

منبع

http://beta.bps.org.uk

مترجم: دکتر امیر محمد شهسوارانی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

16 − 1 =