بغداد هم قرنطینه می‌شود

بغداد هم قرنطینه می‌شود

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۲۳:۴۷

خبرخوب به نقل از ایرنا نوشت: «محمد جابر العطا»، استاندار بغداد با تأکید بر اهمیت پیروی از مقررات بهداشتی برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا اعلام کرد که در صورت نقض دستورالعمل ها و توصیه های دستگاه های متولی ممکن است قرنطینه اجباری در پایتخت اعمال شود.

استاندار بغداد روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که استانداری برنامه های روزانه، هفتگی و ماهانه ای برای کنترل کرونا دارد و کلیه کادر درمانی، خدمات امنیتی و پشتیبانی وظایف خود را به صورت کامل انجام می دهند.

العطا گفت که دو مرکز در الکرخ و الرصافه برای بستری و جلوگیری از تماس افراد مبتلا به ویروس با کلیه تجهیزات پزشکی، درمانی، مراقبتی و انجام آزمایش های لازم به منظور اطمینان از عدم ابتلا به این بیماری در استان بغداد دایر شده است.

وی ادامه داد که این مراکز برای اجرای کلیه اقدام های ایمنی و جلوگیری از شیوع این بیماری همه گیر افراد مبتلا را بستری و قرنطینه می کنند.


از سوی دیگر، مدیرکل دفتر بهداشت الرصافه در بغداد اظهار داشت که عدم رعایت شهروندان از ممنوعیت تردد کار تیم های بهداشتی را دشوار می کند و آنچه ما را می ترساند شیوع ویروس همه گیر کرونا و از دست دادن کنترل جمعیت مبتلایان در صورت پایبند نبودن به منع تردد است.

وی گفت که در صورت تعهد افراد به منع تردد و در خانه ماندن به مدت دو هفته این کار نقش بسزایی در کنترل ویروس و سپس خاتمه بخشیدن به تهدید کرونا دارد.

در همین حال فرماندهی مشترک امروز از دستگیری ۲۰۰ نفر در بغداد که قانون ممنوعیت تردد را نادیده گرفته بودند، خبر داد.

مقام های پایتخت برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا از سه شنبه هفته گذشته به مدت یک هفته منع رفت و آمد در بغداد اعمال کردند.

احتمال می رود با توجه به شرایط بهداشتی عراق و کم توجهی شهروندان این ممنوعیت در پایتخت و بسیاری از استان های دیگر تمدید شود.

بر پایه اخرین آمار وزرات بهداشت، تاکنون ۲۹۸ مورد ابتلا به ویروس در عراق ثبت شده است و ۱۷ نفر فوت شده اند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

شش + 3 =