بررسی وضعیت تولید ۱۱ محصول معدنی/تولید سیمان کاهش یافت

بررسی وضعیت تولید ۱۱ محصول معدنی/تولید سیمان کاهش یافت

زمان انتشار : 1401/07/05 - 16:58

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس بررسی وضعیت تولید ۱۱ محصول معدنی منتخب در ۵ ماهه سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از آن است که تولید محصولاتی مانند فولاد خام، محصولات فولادی، آلومینا، کنسانتره زغالسنگ، کاشی و سرامیک، شیشه جام، ظروف شیشه ای افزایش یافته است. 

براین اساس تولید فولاد خام از ۱۰ میلیون و ۸۴۴ هزار تن در ۵ ماهه اول سال ۱۴۰۰ با ۹.۹ درصد افزایش به ۱۱ میلیون و ۹۲۰ هزار تن رسیده است. 

همچنین تولید محصولات فولادی در ۵ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد رشد یافته و براین اساس تولید آن از ۹ میلیون و ۹۰۶ هزار تن به ۱۰ میلیون و ۷۰۲ هزار تن رسیده است. 

تولید آلومینا در ۵ ماهه ابتدای امسال نسبت به ۵ ماهه سال ۱۴۰۰ در مجموع ۳.۴ درصد رشد داشته است و تولید کنسانتره زغالسنگ در مدت زمان یاد شده ۱۹.۸ درصد افزایش یافته است. 

تولید کاشی و سرامیک، شیشه خام و ظروف چینی به ترتیب ۲.۶، ۵.۰ و ۱۵.۱ درصد رشد داشته است. 

در کنار افزایش تولید محصولاتی مانند فولاد، تولید سیمان در ۵ ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ نسبت به ۵ ماهه سال ۱۴۰۰ به میزان ۲.۲ درصد کاهش داشته است و تولید آن از ۲۶ میلیون و ۵۷۲ هزار تن به ۲۵ میلیون و ۹۸۲ هزار تن رسیده است. 

علاوه بر سیمان تولید کاتد مس، ظروف چینی و چینی بهداشتی نیز در ۵ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است. 

پایان پیام/ 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

پیشنهاد تهیه سند جامع مالیاتی عادلانه

دبیر ستاد اقتصادی دولت پیشنهاد تهیه سند جامع مالیاتی عادلانه را مطرح کرد و گفت: ...