بررسی واکسن سینوفارم در اروپا

بررسی واکسن سینوفارم در اروپا

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۳۶

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، نهاد تنظیم‌کننده مقررات دارویی اتحادیه اروپا اعلام کرد که بررسی گسترده‌ای از واکسن غیرفعال  کووید ۱۹ را که توسط شرکت سینوواک چین تولید شده، آغاز کرده است.

بررسی ابزاری نظارتی است که این سازمان (EMA) برای تسریع در ارزیابی دارویی در شرایط اضطراری بهداشت عمومی از طریق اجازه دادن به محققان برای ارائه یافته‌ها در زمان واقعی قبل از در دسترس بودن اطلاعات آزمایش نهایی، از آن استفاده می‌کند.

EMA در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تصمیم براساس نتایج اولیه مطالعات آزمایشگاهی و مطالعات بالینی نشان داده است که واکسن سینواک باعث تولید آنتی بادی‌هایی می شود که ویروس کرونا را هدف قرار می‌دهند و باعث بیماری کووید ۱۹ می‌شود.

نهاد تنظیم‌کننده مقررات دارویی اتحادیه اروپا با در دسترس قرار گرفتن داده‌ها ارزیابی خواهد کرد. این آژانس گفت، بررسی تا زمانی که شواهد کافی برای درخواست رسمی مجوز بازاریابی برای واکسن چینی موجود نباشد، ادامه خواهد داشت.

تاکنون، EMA چهار واکسن کووید ۱۹ آسترازنکا، فایزر، مدرنا و جانسون اند جانسون برای برای استفاده تصویب کرده است.

این اولین واکسن چینی کووید ۱۹ است که نهاد تنظیم‌کننده مقررات دارویی اتحادیه اروپا در حال مطالعه است؛ واکسن سینوواک در مطالعات مختلف میزان اثربخشی بین ۵۰ تا ۹۰ درصد را نشان داده و در حال حاضر مجاز به استفاده در چین ، اندونزی ، برزیل و ترکیه است.

این  واکسن همچنین تحت ارزیابی سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای تأیید استفاده اضطراری قرار دارد و انتظار می رود که تصمیم نهایی تا پایان هفته آینده اعلام شود.

شرکت سینوواک در اوایل آوریل (یک ماه پیش) اعلام کرد، سومین کارخانه تولید واکسن آن با نام کروناوک در بعضی مناطق آماده و قادر است ظرفیت سالانه خود را به دو برابر افزایش دهد که با این حساب  به دو میلیارد دز می‌رسد. این شرکت گفت بیش از ۲۰۰ میلیون دز واکسن سینوواک به کشورهای مختلف ارسال شده است.

انتهای پیام/


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

19 − 14 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

ساخت اتوبوس هوایی خودران با ظرفیت ۴۰ نفر+فیلم

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس ...