بازدید منتخب مردم شاهرود و میامی از کارخانه قند شاهرود

بازدید منتخب مردم شاهرود و میامی از کارخانه قند شاهرود

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۹:۰۰

خانی نماینده مردم شاهرود و میامی به همراه  مدیران صنعت و معدن استان سمنان در بازدید از کارخانه های شهر شاهرود به مناسبت روز  صنعت و معدن از کارخانه قند شاهرود بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب؛ در این دیدار که با شروع فصل استحصال شکر سفید از چغندر قند همراه بود منتخب مردم شاهرود و میامی از بخشهای مختلف خط استحصال شکر سفید بازدید کرد.

 در این بازدید نوری مدیر عامل شرکت شکر با اشاره به اینکه استحصال شکر از چغندرقند در این فصل برای نخستین بار در تاریخ شصت ساله کارخانه قند انجام می شود گفت: شرکت شکر از سال ۹۶ به بعد با تلاش همکاران مجموعه از زیانده بودن خارج شده و در سه سال گذشته به سوددهی رسید و در این مدت تمام مطالبات کشاورزان و پیمانکاران پرداخت شد و هم اینک با افتخار توانسته ایم در سال جهش تولید  با کشت پاییزه چغندر قند برای نخستین بار به افزایش تولید محصول شکر دست یابیم. نوری در ادامه گفت: در صورت تامین شکر خام  در ۹ ماه از سال  نیز می توانیم نسبت به تصفیه  و تولید شکر خام به شکر سفید اقدام کنیم،که این امر مستلزم همراهی نهادهای مرتبط جهت تخصیص شکر خام به کارخانه قند شاهرود می باشد.

در ادامه مدیر عامل شرکت شکر افزود: تولید چغندرقند در شاهرود، بسطام، میامی و کالپوش و … نسبت به سال قبل ۳۵حدود  درصد و در کشور حدود ۵۰ درصد کاهش‌یافته و این نشان می‌دهد که قطعاً کشاورزان با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند  که باید برای آن برنامه ریزی مناسبی انجام شود از سویی دیگر برخی مشکلات همچون قیمت گذاری خرید چغندر قند، تامین کامیون مناسب جهت حمل چغندر قند به کارخانه؛ دریافت تسهیلات کم بهره؛ تهیه کود و سم و بذر با نرخ دولتی از مهمترین مشکلات پیش روی این صنعت می باشد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در ادامه با اشاره به تأمین مواد اولیه به‌عنوان یکی دیگر از مشکلات واحدهای تولیدی شاهرود گفت: یکی از مسائلی که امروز دیده می‌شود تأمین مواد اولیه است برای مثال کارخانه قند شاهرود امروز در صورت تأمین سهمیه شکر و مواد اولیه بیشتر می‌تواند تولید بیشتری داشته باشد.

خانی بابیان اینکه چغندرقند امروز به قیمت حدود ۷۰۰ تومان برای هر کیلوگرم به کارخانه‌ها فروخته می‌شود و این رقم اصلاً نمی‌تواند هزینه تولید را برای کشاورزان تأمین کند و این میزان باعث می‌شود تا رغبت کشاورزان برای تولید کاهش یابد درنتیجه مواد اولیه کارخانه‌ای چون کارخانه قند شاهرود تأمین نمی‌شود.

در پایان جلسه مقرر شد ضمن اولویت بندی مشکلات کارخانه قند شاهرود و برنامه ریزی جهت رفع موانع تولید  جلسه ای با حضور مدیران بانکهای استان جهت رفع برخی از این مسائل برگزار شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 + ده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

۷ ایراد اساسی قانون نظام مهندسی/پیش‌نویس قانون جدید به مجلس ارائه می‌شود

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، همواره بخش عظیمی ...