بازار در انتظار پیامدهای تغییرات اخیر سایپا

بازار در انتظار پیامدهای تغییرات اخیر سایپا

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۷:۲۹

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، ارزیابی بازار خودروها در هفته میانی دی ماه نشان می دهد که نوسان قیمتی خودروها در این هفته عمدتا یک تا دو میلیون بوده است و ۱۰ خودروی پرطرفدار بازار یک تا میلیون افزایش یا کاهش قیمت را نسبت به هفته قبل تجربه کرده اند و در عین حال چهار خودرو نیز بدون هیچ تغییر قیمتی نسبت به هفته قبل در بازار معامله شدند. فعالان بازار خودروها نوسانات کم و محدود بازار خودروها را به نوسانات نرخ دلار در چهارراه استانبول نسبت می دهند و معتقدند بازار خودروها در این هفته کاملا به بازار ارز چشم داشت و هم مسیر با این بازار قدم برداشت.

از سوی دیگر بازار نیم نگاهی نیز به اخبارمذاکرات دارد و با اخباری که از این مذاکرات به گوش می رسد از خود واکنش نشان می دهد. با تمام این عوامل فعالان بازار خودرو بر این نکته نیز تاکید می کنند که هنوز بازار بدون خریددار است و خریداران منتظر ایجاد ثبات در بازار هستند. وضعیت بازار خودرو

این هفته، «سمند LX با موتور EF۷»، «شاهین»، «کوییک معمولی» و «کوییک R» افت قیمت های یک میلیونی را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کردند. «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «پژو ۲۰۶ تیپ۲» و «پژو ۲۰۶ صندوقدار» هیچ تغییر قیمتی را تجربه نکردند و در مقابل ۶ خودرو اعم از «سمند سورن»، «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲ معمولی» و «ساینا» افزایش قیمت یافتند و «دنا پلاس توربو اتومات»، رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروها نام گرفت.

قیمت کوییک در بازار خودرو

در روزهای پایانی این هفته خبر تغییرات مدیریتی در شرکت سایپا هم به گوش رسید و مدیرعامل این شرکت تغییر کرد، البته این تغییرات به دلیل اینکه در روز چهارشنبه اتفاق افتاد، تاثیری بر بازار محصولات این گروه خودروسازی نذاشت و حالا باید دید که سیاست های مدیر جدید مسیر حرکتی محصولات گروه سایپا را به کدام سمت می کشاند.

این هفته، خانواده کوییک با خودروهایی که کاهش قیمت را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کردند، همراه شدند و دو محصول این خانواده با کاهش قیمت یک میلیونی تومانی نسبت به هفته قبل روی میز معامله رفتند. در هفته که پشت سر گذاشته شد، «کوییک معمولی» و «کوییک R» نسبت به هفته قبل به ترتیب ۱۹۵ و ۲۰۱ میلیون تومانی شدند.

«شاهین» دیگر خودروی سایپایی ها که مدت هاست زیر سایه ثبات کامل قیمتی در بازار خرید و فروش میشد و تغییر قیمتی در نرخ معاملاتی این خودرو صورت نمی گرفت، این هفته بالاخره تکانی خودرو و البته کاهش پیدا کرد. شاهین هم همچون محصولات خانواده کوییک یک میلیون تومان نسبت به هفته قبل ارزان تر شد و با قیمت ۳۴۴ میلیون تومان به فروش رفت.

قیمت تیبا در بازار خودرو

در هفته ای که پشت سر گذاشته شد، خانواده تیبا رشد قیمت های دو میلیونی از خود به جا گذاشتند. «تیبا صندوقدار» با افزایش دو میلیونی قیمت ۱۸۱ میلیون تومان شد و «تیبا ۲ معمولی» هم با رشد قیمت ۲ میلیونی ۱۸۶ میلیون تومان قیمت خورد.

«ساینا» هم این هفته در گروه خودروهایی قرار گرفت که افزایش قیمت را نسبت به هفته قبل تجربه کردند و یک میلیون تومان گران شد. ساینا این هفته ۱۹۲ میلیون تومان به فروش رسید.

قیمت محصولات پژو در بازار

برای پژو ۲۰۶ ها نیز این هفته، هفته چندان پر خبری نبود. «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» و «پژو ۲۰۶ صندوقدار»، این هفته ثبات قیمت داشتند و تنها «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» بود که در معاملات این هفته رشد قیمت یافت و ۲ میلیون تومان گران شد.

این هفته «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» همچون هفته قبل ۲۷۲ میلیونی بود، «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» با افزایش ۲ میلیونی ۳۱۰ میلیون تومانی شد و «پژو ۲۰۶ صندوقدار» هم همچنان ۳۰۶ میلیون تومان قیمت داشت.

قیمت خانواده سمند در بازار

خانواده سمند این هفته هم رشد قیمت داشتند و هم کاهش قیمت؛ آن هم نوسانی یک میلیون تومانی. «سمند LX با موتور EF۷» این هفته یک میلیون تومان کاهش قیمت یافت و ۲۸۰ میلیون تومان به فروش رسید. در مقابل «سمند سورن» با افزایش یک میلیون تومانی قیمت ۳۱۶ میلیون قیمت خورد.

قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار، در هفته ای که پشت سر گذاشته شد، «رانا پلاس» و «دنا معمولی» بدون هیچ تغییری نسبت به هفته قبل معامله شدند و «دنا پلاس توربو اتومات» اما رکورددار افزایش قیمت در بازار شد. این خودرو چند هفته ای است که روند صعودی در پیش گرفته و پس از آنکه مرز ۵۰۰ میلیون تومانی را پشت سر گذاشت، به مسیر خود در جاده گرانی ادامه داد و حالا فعالان بازار خودرو «دنا پلاس توربو اتومات» را ۵۲۰ میلیون تومان قیمت می دهند.

منبع: اقتصادنیوز

انتهای پیام/

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هشت + یک =

x

این مطالب را نیز ببینید!

طرحی که موجب تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضائی می‌شود/ علت عدم اخذ وکیل از سوی مردم چیست؟

گروه جامعه خبرگزاری آنا- احسان یعقوبی؛ موضوع تعداد وکیل در کشور از آن دست موضوعاتی ...