ایجاد کارخانه‌های نوآوری برای پاسخگویی به نیازهای سخت‌افزاری کشور ضروری است

ایجاد کارخانه‌های نوآوری برای پاسخگویی به نیازهای سخت‌افزاری کشور ضروری است

زمان انتشار : 1401/09/03 - 14:14

دهقانی فیروزآبادی:

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت: امروز کشور در کنار دستاوردهای نرم‌افزاری به حوزه سخت‌افزار نیاز دارد و باید کارخانه‌های نوآوری در این زمینه ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در بازدید از کارخانه نوآوری آزادی با اشاره به ضرورت تداوم حمایت از تیم‌ها و جوانانی که در این کارخانه مستقر هستند و در اقتصاد کشور نقش آفرینی می‌کنند، گفت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر فعالیت فناوران و تیم‌ها در حوزه‌های نرم افزاری بسیار چشمگیر بوده و توفیقات خوبی در این عرصه به دست آمده است.

وی افزود: بیشتر تیم‌های مستقر در کارخانه آزادی در حوزه نرم افزاری، چون اقتصاد دیجیتال، تولید محتوا، اینترنت اشیا و … فعالند و دستاورد‌های آن‌ها ارزشمند است و تاثیر مثبتی در اقتصاد کشور دارد و این مورد لازم است با سرعت و حمایت‌های ویژه توسعه یابد.

به گفته دهقانی فیروزآبادی، امروز کشور نیاز دارد که کارخانه‌های نوآوری در حوزه سخت‌افزاری هم ایجاد شود تا در کنار دستاورد‌های به دست آمده در حوزه نرم‌افزاری به نیاز‌های فناورانه کشور در حوزه سخت هم پاسخ داده شود.

وی بر تداوم حمایت‌ها از زیست بوم فناوری و نوآوری تاکید کرد و گفت: مسیر طی شده در این راه مطلوب بوده و محصولات تولید شده و خدمات ارائه شده به بخشی از نیاز‌ها پاسخ داده و امروز ضروری است که صنایع بزرگ را هم به این توانمندی‌ها متصل کنیم.

**کارخانه نوآوری آزادی

کارخانه نوآوری آزادی کار خود را از سال ۹۷ آغاز کرد و امروز به عنوان بزرگ‌ترین مرکز استقرار استارت‌آپ‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا در فضایی به مساحت ۱۸هزار و پانصد متر مربع در غرب پایتخت میزبان حدود ۲ هزار نفر و ۷۷ تیم فعال در برنامه‌های شتاب‌دهی است و از ابتدای فعالیت این کارخانه تاکنون ۱۷۹ محصول فناورانه و خلاق در این مجموعه تولید شده که حاصل سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیاردتومانی حامیان و بانیان آن است.

انتهای پیام/۴۱۴۴

انتهای پیام/

x

این مطالب را نیز ببینید!

احیای آنزیم‌های یک میلیارد ساله/ سازگاری فتوسنتز با افزایش اکسیژن

محققان در مطالعه و آزمایش جدید دست یافتند؛ گروهی از محققان موسسه ماکس پلانک با ...