امیکرون کودکان را به یک بیماری جدید اما آشنا مبتلا می‌کند

امیکرون کودکان را به یک بیماری جدید اما آشنا مبتلا می‌کند

زمان انتشار : 1400/10/18 - 06:02

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، در حالی که سرخک به طور کلی مضر نیست، اما می تواند برای والدینی که نوزادان و کودکان نوپایشان برای تزریق واکسن کووید-۱۹ بسیار کوچک هستند، موجب ترس و نگرانی آلودگی کودکانش به این ویروس شود.

پزشکان می‌گویند، علت این موضوع به احتمال زیاد این است که به نظر می‌رسد سویه امیکرون تمایل دارد در مجرای تنفسی قرار بگیرد تا اینکه به اعماق ریه نفوذ کند.

دکتر «بادی کریچ»، متخصص بیماری های عفونی کودکان و مدیر برنامه تحقیقاتی واکسن «واندربیلت» در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت در نشویل در تنسی، گفت: مسیرهای هوایی بچه‌ها آنقدر باریک است که گرفتگی آنها به التهاب بسیار کمتری نیاز دارد.

هنگامی که کودکی با مجاری تنفسی باریک و ملتهب نفس می‌کشد، صدایی مشخصی ایجاد می‌کند که می‌تواند منجر به بروز سرفه‌ای شبیه صدای سگ یا فوک شود.

کریچ گفت که وی و همکارانش در کودکان خردسالی که آزمایش کووید-۱۹ مثبت داشتند، متوجه «تظاهرات خروسک مانند» شده اند. وی گفت که قسمت بالایی مجاری تنفسی بچه ها بسیار متورم می شود؛ زمانی که این اتفاق می‌افتد، مشخصه آن سرفه‌های خشک است.

تعدادی از ویروس‌های فصلی، از جمله پاراآنفلوآنزا و ویروس سنسیشیال تنفسی، می‌توانند منجر به بروز خروسک و عفونت دستگاه تنفسی به نام برونشیولیت شوند.

اکنون به نظر می رسد، کووید-۱۹ – به ویژه سویه امیکرون باید به آن فهرست اضافه شود.

دکتر «سیف القطرنه»، متخصص ریه اطفال در دانشگاه ویرجینیای غربی، گفت که چنین تشخیص هایی همزمان با افزایش موارد ابتلای کودکان به کووید مشاهده شده است.

دکتر «آنتونی فائوچی» نیز در جریان نشست تیم پاسخگویی به کووید-۱۹ در کاخ سفید اظهار داشت: تاکنون به نظر می‌رسد که سویه امیکرون نسبت به گونه دلتا شدت کمتری دارد. اما این هشدار را به خاطر بسپارید که با گسترش سریع این سویه در جامعه شاهد بستری شدن تعداد بیشتری از کودکان در بیمارستان هستیم که باز هم، بیشتر در میان افراد واکسینه نشده است.

القطرنه گفت که وی و همکارانش نگران اتفاقاتی هستند که ممکن است در هفته های آینده رخ دهد، چراکه امیکرون همچنان در حال گسترش است. هنوز دو تا سه هفته تا رسیدن به اوج موارد ابتلا به امیکرون فاصله داریم. فکر هوشمندانه این است که برای ابتلای بیشتر کودکان و نوزادان به برونشیت آماده شویم.

محققان به والدین اطمینان می دهند که اکثریت قریب به اتفاق کودکان خردسال مبتلا به کووید-۱۹، احتمالاً به بیماری خفیفی مبتلا می شوند اما ممکن است برخی از کودکان، حتی کودکانی که قبلا سالم بودند، دچار عوارض جدی شوند که نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشند.

در واقع، تجزیه و تحلیل داده‌های بهداشت و خدمات انسانی آمریکا که توسط پایگاه ان.بی.سی نیوز انجام شده است، نشان می‌دهد که حداقل ۱۶ ایالت آمریکا رکورد تعداد بستری‌های کودکان مرتبط با کووید-۱۹ را شکسته‌اند.

دکتر «جیم ورسالوویچ»، آسیب شناس که یکی از مسوولان «مرکز فرماندهی کووید-۱۹ بیمارستان» است، گفت: نزدیک به ۴۰ درصد از موارد بستری کودکان در بیمارستان اطفال تگزاس در هیوستون شامل کودکان زیر ۵ سال است. واکسن‌های کرونا یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت در برابر عفونت هستند، اما انتظار نمی رود که این واکسن‌ها به زودی برای کودکان کم سن و سال در دسترس قرار گیرند.

به گفته کارشناسان، بهترین دفاع برای کودکان واکسینه نشده، «پیله کردن» آنهاست. یعنی اطرافشان با بزرگسالان و بچه های بزرگتر که واکسینه شده اند، محاصره شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو × چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

استفاده از شرکت‌های دانش بنیان در تامین قطعات و تجهیزات وارداتی آتش نشانی/ سیستم شبیه‌ساز؛ اقدامی جدید از سوی آتش نشانی و افراد خلاق

قدرت‌الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ...